Włączamy kulturę

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu wychodzi do mieszkańców gminy Kołbaskowo z nową ofertą kulturalną: w czerwcu rozpocznie się paromiesięczny cykl działań artystycznych pod hasłem “Włączamy kulturę”, realizowany w przestrzeni sołeckiej gminy – świetlicach i plenerach wiejskich.

Formularz zgłoszeniowy na dole strony.

Ideą inicjatywy “Włączamy kulturę” jest ułatwienie dostępu do kultury, realizowanie działań wielopokoleniowych i nastawionych na budowanie pozytywnych doświadczeń związanych z uczestnictwem w kulturze.

W ramach przedsięwzięcia przygotowano szereg rozmaitych tematycznie wydarzeń, za pomocą których GOKSiR chce dotrzeć z oferta kulturalną do sołectw gminy Kołbaskowo. Oferta składa się z dwóch podstawowych kategorii działań artystycznych: zespołowych warsztatów oraz otwartych spotkań i spektakli. 

Warsztaty poprowadzone zostaną przez doświadczonych i cenionych w środowisku artystycznym instruktorów. Będą to zajęcia wokalne z Bibianną Chimiak, malarskie z Małgorzatą Bucą i Agatą Pełchaty, ilustratorskie z Olgą Tabińską, warsztaty fotografii eksperymentalnej i retro portretów z Tomaszem Łojem, teatralne z goleniowskim Teatrem Brama, a także warsztaty taneczne z brukselską grupą Brut Movement. 

Udział w nich będzie można zgłosić za pomocą formularza elektronicznego dostępnego poniżej lub w dziale ZAPISY NA WARSZTATY.

W programie “Włączamy kulturę” znajdą się również spektakl teatralny, parada rowerowa, koncert oraz plener literacki. Te wydarzenia otwarte są na wszystkich zainteresowanych, także gości spoza gminy Kołbaskowo.

Spektakl „Legendy” w wykonaniu teatru 6 i PÓŁ odbędzie się we współpracy z Pałacem w Ostoi. Przylegający do niego malowniczy park stanie się na czas wydarzenia sceną teatralną, gdzie w otoczeniu przyrody będzie można zanurzyć się w bajkowy świat legend. 

Podczas pleneru literackiego w Moczyłach nad Odrą, poprowadzonego przez Konrada Wojtyłę, będzie można zapoznać się z twórczością pisarzy zamieszkujących gminę Kołbaskowo. 

Kolorowy korowód kolarski pod przewodnictwem kolektywu Brut Movement to wspólna inicjatywa GOKSiR i Młynu 3D w Przecławiu. Happenig przekształci kołbaskowskie ścieżki rowerowe w pełną tańca i muzyki artystyczną scenę. Wydarzenie zwieńczy rezydencję artystycznej brukselskiej grupy oraz jej współpracy z lokalną społecznością. 

W Pargowie będzie miał miejsce koncert Teatru Brama, który w niezwykłej scenerii ruin średniowiecznego kościoła wystąpi z autorskim spektaklem “Voices”. 

Wszystkie wydarzenia projektu “Włączamy kulturę” odbędą się w świetlicach wiejskich i otwartej przestrzeni sołectw: Barnisław, Kołbaskowo, Kamieniec, Kurów, Moczyły, Pargowo, Przecław, Siadło Górne, Stobno.

Działanie realizowane przez GOKSiR w Przecławiu we współpracy z Gminą Kołbaskowo dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

15.06 – Stobno, świetlica wiejska / Warsztaty ilustratorskie z Olgą Tabińską
16.06 – Kurów, świetlica wiejska / Warsztaty ilustratorskie z Olgą Tabińską
22.06 – Kamieniec, świetlica wiejska / Plener malarski z Małgorzatą Bucą i Agatą Pełechaty
05.07 – Stobno, świetlica wiejska / Warsztaty wokalne z Bibianną Chimiak
06.07 – Moczyły, świetlica wiejska / Plener malarski z Małgorzatą Bucą i Agatą Pełechaty
16-18.07 – Przecław, Młyn 3D / Warsztaty taneczne z kolektywem Brut Movement
19.07 – Przecław, GOKSiR / Korowód kolorowych kolarzy (wstęp wolny)
26.07 – Moczyły, świetlica wiejska / Warsztaty wokalne z Bibianną Chimiak
03.08 – Kamieniec, świetlica wiejska / Warsztaty teatralne z Teatrem Brama
17.08 – Ostoja, pałac / „Legendy” Teatr 6 i PÓŁ (wstęp wolny)
23.08 – Siadło Górne, świetlica wiejska / Warsztaty wokalne z Bibianną Chimiak
24.08 – Siadło Górne, świetlica wiejska / Plener malarski z Małgorzatą Bucą i Agatą Pełechaty
07.09 – Kamieniec, świetlica wiejska / Warsztaty teatralne z Teatrem Brama
07.09 – Kołbaskowo, świetlica wiejska / Warsztaty fotografii eksperymentalnej z Tomaszem Łojem
07.09 – Pargowo, ruiny kościoła / “Voices” Teatr Brama (wstęp wolny)
08.09 – Barnisław, świetlica wiejska / Warsztaty retro fotografii z Tomaszem Łojem
14.09 – Przecław, świetlica wiejska / Warsztaty fotografii eksperymentalnej z Tomaszem Łojem
15.09 – Moczyły, świetlica wiejska / Plener literacki (wstęp wolny)


Pytania dotyczące uczestnictwa w warsztatach prosimy kierować na e-mail biuro@goksirprzeclaw.pl lub pod nr tel. 539 140 635.


ZAPISY NA WARSZTATY:

REGULAMIN WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH: