Włączamy kulturę | Warsztaty ilustratorskie

15 czerwca 2024 11:00

Zapraszamy miłośników rysowania i malowania na warsztaty ilustratorskie, które poprowadzi szczecińska projektantka i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Olga Tabińska.

IDEA

Ideą warsztatów jest wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej poprzez zobrazowanie indywidualnych przeżyć, osób, obiektów, miejsc przyrodniczych lub krajobrazów związanych z obszarem gminy Kołbaskowo.

PROGRAM WARSZTATÓW

Warsztaty rozpoczniemy od udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie, jakie istotne elementy składają się na widzenie i rozumienie lokalnego świata przez uczestników zajęć.

Zebrane informacje zostaną przy wsparciu merytorycznym projektantki przeniesione w formie obrazów na papier. Efekty twórcze działania zostaną skompletowane i wydane w formie drukowanej publikacji akcentującej piękno gminy Kołbaskowo, stanowiącej kompilację prac uczestników warsztatów z oprawą wizualną projektantki.

Publikacja po wydaniu będzie kolportowana w gminnych instytucjach i podczas miejscowych wydarzeń.

TERMIN I MIEJSCE

Sobota 15 czerwca, świetlica wiejska w Stobnie, godz. 11:00-14:00.

W zajęciach mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Kołbaskowo w wieku od 7 lat wzwyż.

ZAPISY

Udział w warsztatach należy zgłosić za pomocą formularza elektronicznego dostępnego w dziale ZAPISY NA WARSZTATY.

Uwaga! Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona.

PROWADZĄCA WARSZTATY

Olga Tabińska – projektantka graficzna, ilustratorka, art director. Absolwentka ASP w Gdańsku na kierunku projektowanie graficzne. Od 2010 roku prowadzi w Szczecinie własne Studio Utoto specjalizujące się w projektowaniu graficznym i ilustracji. Pracowała dla agencji reklamowych, drukarni, firm prywatnych, korporacji, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i festiwali. Największą satysfakcję przynoszą jej projekty, w których techniki analogowe łączy z cyfrowymi. Używanie namacalnych narzędzi i materiałów jest dla niej największym źródłem inspiracji i ważnym etapem w znajdowaniu rozwiązań projektowych i ilustracyjnych. Pracowała jako nauczyciel akademicki przedmiotów projektowych, prowadzi również indywidualne kursy projektowania. Członkini Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.