Włączamy kulturę | Warsztaty wokalne

26 lipca 2024 17:00

Zapraszamy miłośników śpiewu i ekspresji głosowej na warsztaty wokalne, które poprowadzi aktorka i reżyserka z Teatru Kana – Bibianna Chimiak.

IDEA
Warsztaty przeznaczone dla osób pragnących wzbogacić swoje doświadczenia związane z oddychaniem i używaniem głosu. Obejmują prace nad emisją i ekspresją głosu, nad kształtem, barwą, dynamiką i świadomością dźwięku oraz umiejętnością uważnego słuchania. Jest to próba otwarcia głosu i bezpiecznego wydobywania głośnych dźwięków za pomocą ćwiczeń oddechowych, intonacyjnych, pobudzających rezonatory, ruchowo-rytmicznych. Warsztaty dają możliwość wytłumienia złych nawyków i przyzwyczajeń, pozbycia się emocjonalnych blokad i ograniczeń związanych z używaniem głosu, poznania ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie, czerpania przyjemności ze wspólnego śpiewania pełnym głosem.

PROGRAM WARSZTATÓW
Nauka pieśni z wybranych tradycji słowiańskich (polskiej, ukraińskiej, gruzińskiej i bałkańskiej).

TERMIN I MIEJSCE

Piątek, 26 lipca, świetlica w Moczyłach, start o godz. 17:00

Warsztaty są otwarte dla osób w każdym wieku, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, które posiadają słuch muzyczny.

ZAPISY
Udział w warsztatach należy zgłosić za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie: www.goksirprzeclaw.pl/zapisy-na-warsztaty

PROWADZĄCA WARSZTATY
Bibianna Chimiak
Aktorka, wokalistka, reżyserka, instruktorka teatralna, art.-terapeutka. Od 1999 roku pracuje w zespole aktorskim Teatru Kana. Ma na swoim koncie ponad 600 występ w na scenie, udział w ponad 130 festiwalach teatralnych w głównych miastach w Polsce jak i zagranicznych w tym między innymi w Albuquerque (USA), Tokio (Japonia), Pekinie (Chiny), Berlinie i Bielefeld (Niemcy) oraz w Pradze i Kutnej Horze (Czechy), reżyserię 5 autorskich spektakli, realizację 35 spektakli powarsztatowych z młodzieżą, autorski monodram, trzy albumy muzyczne, dwa filmy, udział w wielu wielokrotnie nagradzanych produkcjach oraz uczestnictwo w wielu warsztatach twórczych i projektach artystycznych, min. nagodzona za istotne osiągnięcia artystyczne w roku 2021 Artystyczną Nagrodą Miasta Szczecin, zdobywczyni Stypendium Twórcze Miasta Szczecin 2022. Wokalistka i autorka tekst w zespołu muzycznego Bibikings. Debiutowała na scenie jako aktorka i reżyserka autorskiego eksperymentalnego teatru ruchu Teatru Jedenastu Sn w (1997r.).