Włączamy kulturę | Warsztaty retro fotografii

8 września 2024 11:00

Zapraszamy miłośników fotografii na warsztaty retro fotografii, które poprowadzi Tomasz Łój.

IDEA I PROGRAM WARSZTATÓW

Obwoźne studio fotograficzne, które zawita do Barnisławia. Do działania użyty zostanie tradycyjny aparat mieszkowy, wykonujący zdjęcia w oparciu o klasyczne techniki uwieczniania obrazu na fotografiach. Po naświetleniu materiału fotograficznego niezbędne jest poddanie go procesom chemicznym.

Każdy biorący udział w zajęciach uczestnik będzie prezentował cenne dla siebie – dla swojej rodziny i miejsca zamieszkania – przedmioty. Tak wykonane zdjęcia są prawdziwymi unikatami i stanowią wartościowy zapis socjologiczny mieszkańców.

Wymaga to od uczestników głębokiego namysłu nad formą prezentacji, jak i zestawem uwiecznionych elementów, tak by jak najpełniej opowiedziały one odbiorcom zdjęć o fotografowanych osobach i ich rodzinnej historii. Praca obwoźnego studia zakończy się wernisażem prac.

TERMIN I MIEJSCE

Niedziela 8 września, świetlica wiejska w Barnisławiu, godz. 11:00-14:00.

W zajęciach mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Kołbaskowo w wieku od 7 lat wzwyż.

ZAPISY

Udział w warsztatach należy zgłosić za pomocą formularza elektronicznego dostępnego w dziale ZAPISY NA WARSZTATY.

Uwaga! Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona.

PROWADZĄCA WARSZTATY

Tomasz Łój – fotograf, animator kultury, pedagog w Zespole Szkół Łączności w Szczecinie, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, gdzie pełni funkcję kierownika galerii „OBOK”. Organizator wystaw fotograficznych i malarskich. Propagator tworzenia fotografii w danych technikach. Autor projektu edukacyjno-kulturalnego pt. “Objazdowy fotograf”, którego ideą jest wskrzeszanie pierwotnych technik fotograficznych.

Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.