Włączamy kulturę | Warsztaty fotografii eksperymentalnej

14 września 2024 11:00

Zapraszamy miłośników fotografii na warsztaty ekologicznej fotografii światłoczułej, które poprowadzi Tomasz Łój.

IDEA

Celem warsztatów jest nauczenie uczestników, jak tworzyć nietoksyczne fotografie przy użyciu naturalnych barwników roślinnych oraz światła. Poprzez wykorzystanie pigmentów pozyskanych z czerwonej kapusty, buraków i trawy, uczestnicy będą mieli okazję uwieczniać otaczającą ich przestrzeń w sposób przyjazny dla środowiska. Warsztaty te nie tylko pozwalają na artystyczne wyrażenie swoich emocji, ale także wzmacniają więź z lokalną przyrodą.

PROGRAM WARSZTATÓW

Zajęcia rozpoczniemy od wprowadzenia teoretycznego, wyjaśniającego zasady działania ekologicznej fotografii światłoczułej oraz metody pozyskiwania naturalnych barwników. Następnie uczestnicy, pod opieką Tomasza Łoja, będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, tworząc swoje unikalne fotografie. Efekty twórczej pracy zostaną zaprezentowane na wspólnej wystawie pod koniec warsztatów.

TERMIN I MIEJSCE

Sobota 14 września, świetlica wiejska w GOKSiR w Przecławiu, godz. 11:00-14:00.

W zajęciach mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Kołbaskowo w wieku od 7 lat wzwyż.

ZAPISY

Udział w warsztatach należy zgłosić za pomocą formularza elektronicznego dostępnego w dziale ZAPISY NA WARSZTATY.

Uwaga! Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona.

PROWADZĄCA WARSZTATY

Tomasz Łój – fotograf, animator kultury, pedagog w Zespole Szkół Łączności w Szczecinie, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, gdzie pełni funkcję kierownika galerii „OBOK”. Organizator wystaw fotograficznych i malarskich. Propagator tworzenia fotografii w danych technikach. Autor projektu edukacyjno-kulturalnego pt. “Objazdowy fotograf”, którego ideą jest wskrzeszanie pierwotnych technik fotograficznych.

Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.