„Związek Otwarty” – spektakl

10 października 2020 17:00

„Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: ze strony mężczyzny. Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje… przeciąg!”ON: dotknięty szaleństwem mężczyzn po czterdziestce, rozpaczliwie poszukujący uciekającej młodości w kolejnych romansach.
ONA: nałogowo uzależniona od nieudanych prób samobójczych, stojąca na krawędzi załamania nerwowego i oczywiście… dotknięta szaleństwem kobiet po czterdziestce.
ONI: Małżeństwo przechodzące poważny kryzys.
Kryzys w małżeństwie bywa niekiedy zabawny. Kryzys we włoskim małżeństwie jest po prostu komedią. Zazdrość, miłość, przywiązanie – wszystkie te uczucia zostaną wystawione na ciężką próbę kiedy ON zaproponuje zmianę ich małżeństwa w związek otwarty, a ONA – początkowo wrogo nastawiona – odnajdzie się w tej zmianie nad wyraz dobrze.
Farsa napisana przez włoskiego laureata literackiej Nagrody Nobla Dario Fo, jego żonę Frankę Rame i ich syna Iacoba Fo jest przewrotną, przezabawną komedią. Ale jest także majstersztykiem dramaturgicznym: to teatr w teatrze, w którym poczesne miejsce zajmują bezpośredni kontakt i dialog z widzem.BAŁTYCKI TEATR DRAMATYCZNYReżyseria: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski
Dramaturgia: Tomasz Ogonowski
Autor: Dario Fo, Franca Rame, Iacopo Fo
Przekład: Aleksander Berlin
Scenografia: Beata Jasionek
Foto: Izabela Rogowska
Muzyka i oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski
Kostiumy: Beata Jasionek
Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski,
Inspicjent: Izabela Rogowska
Prawa autorskie Tłumacza reprezentuje w Polsce Agencja ADiT.
Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS