Warsztaty „Jesteś częścią GOKSiR!”

24 maja 2023 17:00

Maria Sztark i Andrzej Smoliński poprowadzą kreatywne spotkanie dotyczące działań animacyjnych dla społeczności lokalnych.

Macie pomysł, ale nie wiecie jak go zrealizować w ramach naszych grantów? A może chcielibyście zaangażować się w jakąś inicjatywę, tylko nie wiecie od czego zacząć?

Spotykamy się w środę 24.05 o 17:00 w GOKSiR – sala nr.5

Planowana tematyka:

1.Planowanie i projektowanie akcji społecznych i kulturalnych

2. Animacja przez kulturę, Community Art

3. Rewitalizacja społeczna przez działania kulturalne

O prowadzących:

Maria Sztark
Andrzej Smoliński

Maria Sztark

Animatorka kultury, autorka i realizatorka przedsięwzięć w dziedzinie niezależnej sztuki społecznej we współpracy ze społecznościami lokalnymi. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka i liderka projektów animacyjnych, m.in „Sto Flag Na Sto Lat” (Golczewo 2017, Szczecin 2018, Warszawa 2019), „Turniej Gazet Przedziwnych” (Szczecin 2018, 2020), „Teatr W Paczce. Mikrofestiwal Teatrów Domowych” (Szczecin 2020), „Objazdowa Akademia Kultury (2017, 2018 wsie gminy Golczewo). Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu technik animacji kultury, pracy metodą Teatru Ze Społecznością i dramy brytyjskiej. Pracuje przy organizacji Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie, w ramach którego prowadzi młodzieżową grupę happeningową Kontrabanda. Stypendystka Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego (2018). Redaktor naczelna i spirytus movens czasopisma „Pegazy Zarazy”.

Andrzej Smoliński

„Moją pasją jest wszystko co związane z budowaniem marek oraz tworzeniem i urzeczywistnianiem wizji – design the world you love”.

Gdy spotykasz Andrzeja, najczęściej słyszysz: „W czym mogę pomóc?”

Bohaterem w historii Andrzeja jest człowiek, a jego znajdziesz tuż obok. Czasem tworzy, czasem wspiera w trudnościach, czasem zachęca do zmiany, a czasem dodaje odwagi. Jego supermocą jest słuchanie. Szukasz czarodzieja, odkrywcy albo towarzysza wspierającego Cię w Twojej wyprawie? Dobrze trafiłeś.

Sala szkoleniowa, warsztaty i doradzanie przez telefon o północy to jego naturalne środowisko. A jak trzeba pojechać pomóc na drugą stronę świata – pyta, gdzie kluczyki od samochodu.

W przeciągu ostatnich 20 lat doradca, trener, coach, marketingowiec, menadżer zarządzający. Jak się spotkacie, zapytaj go o stopa do Rzymu lub spanie na ławce pod Luwrem.

I musimy cię przestrzec! Miej się na baczności, bo nawet się nie obejrzysz, a namówi Cię na nurkowanie lub pobiegniesz z nim w półmaratonie