Stosunki na szczycie

25 maja 2023 19:00

GOKSiR w Przecławiu zaprasza na znakomitą angielską farsę w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Po ogromnym sukcesie sztuk „Mayday” i „Kochane pieniążki”, teatr wraca z ukochanym przez widzów gatunkiem, który bawi do łez, ale i zmusza do refleksji.

„Stosunki na szczycie” Edwarda Taylora zaczynają się niewinnie – od planowanego spotkania wysokich urzędników Unii Europejskiej w luksusowym apartamencie w Paryżu. Gra idzie o nie byle jaką stawkę: sir Clive Partridge, wysoki urzędnik Brytyjskiej Komisji Wspólnego Rynku, czeka na Jaquesa Berri, komisarza ds. Handlu, który ma zdecydować o ewentualnym poparciu kandydatury Partridge’a na stanowisko Przewodniczącego Komisji. Ale jak to w życiu bywa, wszystko zaczyna iść nie tak. Nieszczęścia sir Clive’a Partridge’a zaczynają się od zagubionej walizki i niespodziewanej wizyty kochanki, a dalej… Dalej jest tylko gorzej, czyli… śmieszniej! Grana w oszałamiającym tempie, z piętrzącymi się komicznymi sytuacjami i dialogami pełnymi angielskiego humoru farsa z życia wyższych sfer jest idealną propozycją dla tych, którzy szukają w teatrze rozrywki na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu w czwartek 25 maja na godz. 19:00. Bilety w cenie 50 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 40 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Reżyseria: Wojciech Rogowski

Autor: Edward Tayl

Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Marcin Borchardt, Adam Lisewski, Wojciech Kowalski, Wojciech Rogowski

Inspicjent: Izabela RogowskaScenografia

Kostiumy: Beata Jasionek

Dramaturgia/Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski

Przekład: Elżbieta Woźniak

Czas trwania spektaklu: 2 h (z przerwą)