PixelON – Retro Gaming Przec艂aw – NIEDZELA

22 pa藕dziernika 2023 10:00

Masz sentyment do starych gier i konsol? Chcesz poczu膰 dreszcz emocji graj膮c na klasycznych maszynach
i przypomnie膰 sobie, jak wygl膮da艂y pierwsze komputery domowe?
Chcesz wr贸ci膰 do czas贸w, kiedy gra艂o si臋 w Super Mario, Deluxe Ski Jumping czy Dyna Blaster?
Mamy dla Ciebie niezwyk艂膮 okazj臋! Przyjd藕 i zobacz, jak kiedy艣 wygl膮da艂a era technologii!
Zapraszamy serdecznie na PixelON – Retro Gaming Przec艂aw, kt贸ry odb臋dzie si臋 w Gminnym O艣rodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przec艂awiu.
Przez dwa dni, 21 i 22 pa藕dziernika przeniesiesz si臋 w czasy, kiedy kr贸lowa艂y Amiga, Atari czy Commodore. Razem zanurzymy si臋 w magicznym 艣wiecie retro gier i komputer贸w.
Dla ka偶dego co艣 dobrego!
To znakomita impreza nie tylko dla doros艂ych mi艂o艣nik贸w retro gier, ale tak偶e dla dzieci.
Poka偶 swoim pociechom, w co gra艂e艣, kiedy by艂e艣 w ich wieku, a mo偶e nawet do艂膮cz do nich w zaci臋tym pojedynku w jednym z kultowych tytu艂贸w!
To doskona艂a okazja, by sp臋dzi膰 czas razem, dziel膮c si臋 pasj膮 i buduj膮c wspomnienia.

馃幃 Interaktywne stanowiska
Dajemy Ci niepowtarzaln膮 szans臋 na powr贸t do przesz艂o艣ci i zagranie w najbardziej kultowe tytu艂y!
鈥 Nintendo w r贸偶nych ods艂onach: NES, SNES oraz Nintendo 64
鈥 艢wiat Segi: Sega Master System II i Sega Mega Drive II
鈥 Ikony komputer贸w domowych: Commodore 64, Amiga 500, ZX Spectrum oraz Atari 65XE
鈥 Unikaty jak Ameprod TVG-10, Philips Videopac, Philips Oddysey 2100, Intellivision
鈥 Zagraj w sieci, jak za dawnych czas贸w – na komputerach klasy PC z Win XP 鈥 mamy ich a偶 12 szt. spi臋tych w sie膰!
Stanowiska konsolowe i komputerowe b臋d膮 dost臋pne non-stop!
A ponadto:
鈥 kultowe Organki Elwirka i Elwro 800
鈥 Amiga 1000
鈥 dawne czasopisma komputerowe 鈥 mamy ich a偶 150 szt.!

馃帠 Zaci臋te turnieje z atrakcyjnymi nagrodami
Sprawd藕 swoje umiej臋tno艣ci w turniejach gier takich jak Super Mario, Quake III Arena czy Deluxe Ski Jumping. Czy dasz rad臋 przej艣膰 poziom 1-1 Super Mario do g贸ry nogami najszybciej?
A mo偶e jeste艣 mistrzem w Dyna Blaster? To idealna okazja, 偶eby to udowodni膰!

馃 Spotkania z pasjonatami
To nie tylko festiwal, ale tak偶e miejsce spotka艅 dla mi艂o艣nik贸w retro komputer贸w i gier.
Wymie艅 si臋 do艣wiadczeniami, podziel si臋 wspomnieniami i sp臋d藕 czas w 艣wietnym towarzystwie.

馃摙 Prelekcje i dodatkowe atrakcje
W przerwach mi臋dzy g艂贸wnymi punktami programu przygotowali艣my dla Was ciekawe prelekcje prowadzone przez ekspert贸w z bran偶y. To doskona艂a okazja, by poszerzy膰 swoj膮 wiedz臋 o historii gier i technologii. Dla tych, kt贸rzy chc膮 poczu膰 dreszcz emocji zwi膮zany z w艂asnor臋cznym tworzeniem, przygotowali艣my specjalne stanowisko, gdzie poka偶emy Wam jak samodzielnie z艂o偶y膰 komputer. To wyj膮tkowa okazja, by zrozumie膰, jak dzia艂aj膮 maszyny, na kt贸rych gramy!

馃帀 Atmosfera pe艂na magii
Wszystko to b臋dzie mia艂o miejsce w klimatycznej sali widowiskowej, gdzie czeka na Ciebie mn贸stwo atrakcji, niespodzianek i dobra zabawa.
Nie przegap tej wyj膮tkowej imprezy! Zanurz si臋 w 艣wiecie klasycznych gier, poczuj dreszcz emocji podczas turniej贸w i sp臋d藕 niezapomniany weekend w艣r贸d innych pasjonat贸w.

Gdzie? Gminny O艣rodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przec艂awiu
Kiedy? 21-22 pa藕dziernika, od 10:00 do 18:00
Do zobaczenia na PixelON 鈥 retro gaming w Przec艂awiu! 馃幃馃暪馃懢

Plan wydarzenia
SOBOTA
馃暀 10:00 – 10:30 鈥 Oficjalne otwarcie PixelON. Przywitajmy si臋 i zapoznajmy z tym, co czeka na nas w ci膮gu weekendu!
馃幃 10:30 – 14:00 鈥 Interaktywne zwiedzanie! Zanurz si臋 w 艣wiecie retro gier i komputer贸w.
馃弳 14:00 – 16:00 鈥 Turniej Super Mario! Podejmij wyzwanie i spr贸buj przej艣膰 poziom 1-1 najszybciej鈥 do g贸ry nogami!
馃殌 16:00 – 17:50 鈥 Turniej Quake III Arena. Poczuj dreszcz emocji i rywalizuj z innymi uczestnikami.
馃敋 17:50 – 18:00 鈥 Podsumowanie i zako艅czenie pierwszego dnia festiwalu.
BILETY NA SOBOT臉: https://www.biletomat.pl/鈥/pixelon-retro-gaming鈥/ oraz w kasie GOKSiR w dniu wydarzenia

馃寘 10:00 – 10:30 鈥 Drugi dzie艅 rozpoczynamy 艣wie偶ym otwarciem i prezentacj膮.
馃幃 10:30 – 14:00 鈥 Kolejna porcja interaktywnego zwiedzania i gier. Odkrywaj i baw si臋!
馃幙 14:00 – 16:00 鈥 Turniej Deluxe Ski Jumping. Sprawd藕, jak daleko potrafisz skoczy膰!
馃挜 16:00 – 17:50 鈥 Turniej Dyna Blaster. Unikaj bomb i rywalizuj z przeciwnikami.
馃帀 17:50 – 18:00 鈥 Zako艅czenie PixelON. Podzi臋kujmy sobie i podsumujmy wsp贸lnie sp臋dzony czas.
BILETY NA NIEDZIEL臉: https://www.biletomat.pl/鈥/pixelon-retro-gaming鈥/ oraz w kasie GOKSiR w dniu wydarzenia

Podczas turniej贸w nieu偶ywane stanowiska konsolowe i komputerowe b臋d膮 dost臋pne non-stop!
W mi臋dzyczasie, odb臋d膮 si臋 r贸wnie偶 ciekawe prelekcje dla wszystkich uczestnik贸w.
Czekamy na Ciebie! Przyjd藕 i zanurz si臋 w 艣wiecie kultowych gier i komputer贸w! 馃幃馃懢馃暪

Partnerami wydarzenia s膮 Fundacja Promocji Retroinformatyki 鈥濪awne Komputery i Gry鈥 oraz Technikum Kreatywne w Szczecinie.
Sponsorem nagr贸d w turniejach jest serwis GOG.com.