Poruszające opowieści – Kulturodzielnia

18 października 2023 17:00

Pasjonujesz się teatrem, tańcem lub scenografią? Chcesz wziąć udział w warsztatach i rozwijać swoje zainteresowania?

Rozpoczynamy nabór młodzieży w wieku szkolnym do udziału w projekcie „Poruszające opowieści”. Projekt łączy w sobie różne dziedziny sztuki. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad stworzeniem choreografii, scenografii oraz kostiumów do krótkich etiud. Etiudy staną się częścią filmów, których premiera odbędzie się w sali kinowej GOKSiR.

Prowadzimy nabór uczestników do dwóch grup warsztatowych:

-tanecznej (liczba uczestników: 20 osób) – tworzenie etiud tanecznych
(prowadzenie: Kamila Mucha i Monika Jabcoń)
-plastycznej (liczba miejsc: 15 osób) – tworzenie elementów scenograficznych i kostiumów (prowadzenie: Katarzyna Meronk)

Udział w projekcie jest bezpłatny, obowiązują zapisy (do dnia 22.09.2023): https://forms.gle/6d9CS22NACuCgZCw5

Warsztaty:

29.09.2023, godz. 17.00 – 20.00

30.09.2023, godz. 11.00 – 14.00

1.10.2023, godz. 11.00-14.00

Miejsce warsztatów: Pałac w Ostoi, adres: Ostoja 10

Premiera filmu stworzonego na podstawie etiud uczestników odbędzie się 18.10.2023 (środa), o godz. 17:00 w sali kinowej GOKSiR.

O prowadzących:

Kamila Mucha – założycielka szkoły tańca Infinity Dance Studio. Wychowanka Ogniska Baletowego w Szczecinie.

Monika Jabcoń – artystka tańca, absolwentka Poznańskiej Szkoły Baletowej. Jej pasją jest taniec współczesny i historyczny.

Katarzyna Meronk – polska artystka graficzka i malarka. Ukończyła studia na wydziale grafiki Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie oraz studia na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Projekt powstał z inicjatywy Kamili Muchy, jako liderki, Anny Skabiak, Marcina Skabiaka oraz Pauliny Bartosiewicz.

„Kulturodzielnia. Nie zamykamy Kultury w Domu!” to cykl sześciu wydarzeń, które zainicjowane i realizowane są przez mieszkańców gminy Kołbaskowo dofinansowane w ramach programu Domy Kultury +, którego celem jest wspieranie oddolnych wydarzeń kulturalnych i rozwijanie lokalnego potencjału.

Więcej o programie: https://goksirprzeclaw.pl/dom-kultury/

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Edycja 2023.