PixelON – Retro Gaming Przecław – SOBOTA

21 października 2023 10:00

Masz sentyment do starych gier i konsol? Chcesz poczuć dreszcz emocji grając na klasycznych maszynach
i przypomnieć sobie, jak wyglądały pierwsze komputery domowe?
Chcesz wrócić do czasów, kiedy grało się w Super Mario, Deluxe Ski Jumping czy Dyna Blaster?
Mamy dla Ciebie niezwykłą okazję! Przyjdź i zobacz, jak kiedyś wyglądała era technologii!
Zapraszamy serdecznie na PixelON – Retro Gaming Przecław, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.
Przez dwa dni, 21 i 22 października przeniesiesz się w czasy, kiedy królowały Amiga, Atari czy Commodore. Razem zanurzymy się w magicznym świecie retro gier i komputerów.
Dla każdego coś dobrego!
To znakomita impreza nie tylko dla dorosłych miłośników retro gier, ale także dla dzieci.
Pokaż swoim pociechom, w co grałeś, kiedy byłeś w ich wieku, a może nawet dołącz do nich w zaciętym pojedynku w jednym z kultowych tytułów!
To doskonała okazja, by spędzić czas razem, dzieląc się pasją i budując wspomnienia.

🎮 Interaktywne stanowiska
Dajemy Ci niepowtarzalną szansę na powrót do przeszłości i zagranie w najbardziej kultowe tytuły!
• Nintendo w różnych odsłonach: NES, SNES oraz Nintendo 64
• Świat Segi: Sega Master System II i Sega Mega Drive II
• Ikony komputerów domowych: Commodore 64, Amiga 500, ZX Spectrum oraz Atari 65XE
• Unikaty jak Ameprod TVG-10, Philips Videopac, Philips Oddysey 2100, Intellivision
• Zagraj w sieci, jak za dawnych czasów – na komputerach klasy PC z Win XP – mamy ich aż 12 szt. spiętych w sieć!
Stanowiska konsolowe i komputerowe będą dostępne non-stop!
A ponadto:
• kultowe Organki Elwirka i Elwro 800
• Amiga 1000
• dawne czasopisma komputerowe – mamy ich aż 150 szt.!

🎖 Zacięte turnieje z atrakcyjnymi nagrodami
Sprawdź swoje umiejętności w turniejach gier takich jak Super Mario, Quake III Arena czy Deluxe Ski Jumping. Czy dasz radę przejść poziom 1-1 Super Mario do góry nogami najszybciej?
A może jesteś mistrzem w Dyna Blaster? To idealna okazja, żeby to udowodnić!

🤝 Spotkania z pasjonatami
To nie tylko festiwal, ale także miejsce spotkań dla miłośników retro komputerów i gier.
Wymień się doświadczeniami, podziel się wspomnieniami i spędź czas w świetnym towarzystwie.

📢 Prelekcje i dodatkowe atrakcje
W przerwach między głównymi punktami programu przygotowaliśmy dla Was ciekawe prelekcje prowadzone przez ekspertów z branży. To doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o historii gier i technologii. Dla tych, którzy chcą poczuć dreszcz emocji związany z własnoręcznym tworzeniem, przygotowaliśmy specjalne stanowisko, gdzie pokażemy Wam jak samodzielnie złożyć komputer. To wyjątkowa okazja, by zrozumieć, jak działają maszyny, na których gramy!

🎉 Atmosfera pełna magii
Wszystko to będzie miało miejsce w klimatycznej sali widowiskowej, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji, niespodzianek i dobra zabawa.
Nie przegap tej wyjątkowej imprezy! Zanurz się w świecie klasycznych gier, poczuj dreszcz emocji podczas turniejów i spędź niezapomniany weekend wśród innych pasjonatów.

Gdzie? Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
Kiedy? 21-22 października, od 10:00 do 18:00
Do zobaczenia na PixelON – retro gaming w Przecławiu! 🎮🕹👾

Plan wydarzenia
SOBOTA
🕙 10:00 – 10:30 – Oficjalne otwarcie PixelON. Przywitajmy się i zapoznajmy z tym, co czeka na nas w ciągu weekendu!
🎮 10:30 – 14:00 – Interaktywne zwiedzanie! Zanurz się w świecie retro gier i komputerów.
🏆 14:00 – 16:00 – Turniej Super Mario! Podejmij wyzwanie i spróbuj przejść poziom 1-1 najszybciej… do góry nogami!
🚀 16:00 – 17:50 – Turniej Quake III Arena. Poczuj dreszcz emocji i rywalizuj z innymi uczestnikami.
🔚 17:50 – 18:00 – Podsumowanie i zakończenie pierwszego dnia festiwalu.
BILETY NA SOBOTĘ: https://www.biletomat.pl/…/pixelon-retro-gaming…/ oraz w kasie GOKSiR w dniu wydarzenia

🌅 10:00 – 10:30 – Drugi dzień rozpoczynamy świeżym otwarciem i prezentacją.
🎮 10:30 – 14:00 – Kolejna porcja interaktywnego zwiedzania i gier. Odkrywaj i baw się!
🎿 14:00 – 16:00 – Turniej Deluxe Ski Jumping. Sprawdź, jak daleko potrafisz skoczyć!
💥 16:00 – 17:50 – Turniej Dyna Blaster. Unikaj bomb i rywalizuj z przeciwnikami.
🎉 17:50 – 18:00 – Zakończenie PixelON. Podziękujmy sobie i podsumujmy wspólnie spędzony czas.
BILETY NA NIEDZIELĘ: https://www.biletomat.pl/…/pixelon-retro-gaming…/ oraz w kasie GOKSiR w dniu wydarzenia

Podczas turniejów nieużywane stanowiska konsolowe i komputerowe będą dostępne non-stop!
W międzyczasie, odbędą się również ciekawe prelekcje dla wszystkich uczestników.
Czekamy na Ciebie! Przyjdź i zanurz się w świecie kultowych gier i komputerów! 🎮👾🕹

Partnerami wydarzenia są Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry” oraz Technikum Kreatywne w Szczecinie.
Sponsorem nagród w turniejach jest serwis GOG.com.