Piknik fotograficzny – Kuturodzielnia!

23 września 2023 12:00

We wrześniu i październiku park przy Pałacu w Ostoi stanie się przestrzenią otwartą dla miłośników fotografii – przewidziane są darmowe warsztaty, otwarty plener fotograficzny, wystawa fotografii oraz wieńczące projekt spotkanie przy ognisku.

23.09.2023, godz. 12:00-18.00 warsztaty fotograficzne z Mariuszem Krawczykiem

23.09-6.10.2023 (dni robocze w godzinach 8.00-17.00) otwarte dni Pałacyku w Ostoi dla fotografów

6.10.2023  ostateczny termin nadsyłania prac fotograficznych na adres mailowy pałac.ostoja@gmail.com

14.10.2023, godz. 12:00-15:00  piknik fotograficzny, ognisko i wystawa

23 września (sobota) w godzinach 12.00-18.00 w Pałacu w Ostoi odbędą się warsztaty fotograficzne z Mariuszem Krawczykiem. Zajęcia skierowane są do tych osób, które chcą chcą popracować nad swoim warsztatem oraz tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z fotografią (bez znaczenie jest to, czy najlepsze kadry łapiesz lustrzanką, czy telefonem). Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia na adres mailowy: palac.ostoja@gmail.com lub pod numerem telefonu 535838889, do dnia 21.09.2023. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Plan warsztatów:

1. Aparat. Co ustawić, po co i dlaczego?

2. Co to jest dobre zdjecie? Co fotografowac?

3. Światło i cień

4. Kadr, kompozycja.

5. Czy potrzebujemy retuszować nasze zdjęcia.

6. Publikacja

7. Zajęcia praktyczne

8. Podsumowanie, omówienie niektórych prac.

Plener fotograficzny to świetna okazja do praktycznego doskonalenia umiejętności fotograficznych, do wydobycia piękna otaczającej Pałac przyrody oraz poznania lokalnych mistrzów fotografii. Pałac będzie otwarty w dni robocze od 25.09 do 6.10 w godzinach 8.00- 17.00. Wykonane prace należy wysyłać pod adres: palac.ostoja@gmail.com z linkiem do umieszczonych na zewnętrznym dysku zdjęć w najlepszej rozdzielczości. Prace można także dostarczyć na zewnętrznym nośniku pamięci do Ostoi.

Dla wszystkich osób, które do dnia 6.10 nadeślą wykonane w Ostoi zdjęcia przewidziany jest upominek, a z wybranych prac powstanie wystawa fotograficzna.

W dniu 14.10 w godzinach 12.00-15.00 zaplanowany jest wieńczący projekt piknik fotograficzny wraz z wystawą prac i ogniskiem w zabytkowym Parku w Ostoi.

Klasycystyczny Pałac  w Ostoi wraz z zabudowaniami folwarcznymi i parkiem dworskim został kupiony przez gminę Kołbaskowo w grudniu 2022 roku. Jest najmłodszym dzieckiem gminy, w którym drzemie ogromny potencjał kulturalny i edukacyjny. W przyszłości będzie warsztatem działań edukacji ekologicznej, miejscem wypoczynku i aktywności dla mieszkańców oraz szeroko pojętej współpracy.

Inicjatorzy wydarzenia: Renata Wojcik (liderka), Dorota Kowalczyk, Zbigniew Kowalski

„Kulturodzielnia. Nie zamykamy Kultury w Domu!” to cykl sześciu wydarzeń, które zainicjowane i realizowane są przez mieszkańców gminy Kołbaskowo dofinansowane w ramach programu Domy Kultury +, którego celem jest wspieranie oddolnych wydarzeń kulturalnych i rozwijanie lokalnego potencjału.

Więcej o programie: https://goksirprzeclaw.pl/dom-kultury/

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Edycja 2023