Niepodległościowy Koncert Operetkowy

11 listopada 2022 17:00

Zapraszamy na koncert operetkowy w wykonaniu Solistów Operetki Śląskiej z okazji Święta Niepodległości.

W programie arie i duety z operetek i musicali.

WSTĘP WOLNY – na podstawie bezpłatnych wejściówek do odbioru w kasie GOKSiR.

Wystąpią:
Ewa Mierzyńska
Andrzej Smogór
Adam Mazoń

BIO:

Ewa Mierzyńska
Solistka Operetki Śląskiej w Gliwicach do 1996 r. W latach 1996 – 2001 solistka Teatru Muzycznego w Gliwicach (zmiana nazwy). W sezonach 1993 – 1995 współpraca z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 1999 współpraca z Teatrem Młodego Widza w Katowicach. Współpraca z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Taniec, step. Koncerty z Orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Liczne koncerty kameralne i estradowe, w kraju i za granicą ( Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy – koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie). Ma na swym koncie wiele ról operetkowych i musicalowych
W 2005 r. Nagroda Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w dziedzinie kultury. Współzałożycielka Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od maja 2004r. do czerwca 2007 r. Główny Doradca d/s Artystycznych i solistka Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Andrzej Smogór
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydz. Wokalno – Aktorskim. Solista Operetki Śląskiej w Gliwicach do 1996 r. W latach 1996 – 2001 – solista Teatru Muzycznego w Gliwicach (zmiana nazwy). W latach 1993 – 1995 współprac z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Stała współpraca z Teatrem Młodego Widza w Katowicach. Współpraca z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncerty z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Śląską pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Koncerty kameralne i estradowe w kraju i za granicą ( Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy – koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie), taniec, step. Współzałożyciel Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od lipca 2004r do maja 2007r. Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i solista Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej . 2008 r. płyta – Kolędy w Bazylice.

Adam Mazoń
Pianista i aranżer. Od 1983 r. związany z Operetką Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika chóru. Współrealizator polskich prapremier musicali „West Side Story” Leonarda Bernsteina, „Chicago” Johna Kandera, „Oklahomy!” Richarda Rodgersa, musicalu „Footloose” Toma Snow’a, czy „High school musical”.
Założyciel grupy wokalnej Sing Connection, którą wraz z przyjaciółmi prowadzi od 1998 r.
W Gliwickim Teatrze Muzycznym zrealizował jako kierownik muzyczny kilka spektakli, m.in. widowisko „Mickiewicz”, polską prapremierę musicalu „Grają naszą piosenkę” Marvina Hamlischa, a w 2004 r., widowiska „Wiedeń moich marzeń” i „W wiedeńskim nastroju”.