Mizukon

14 lipca 2024 10:00

Mizukon 2024: Druga Edycja Festiwalu Popkultury i Kultury Azjatyckiej w Przecławiu

Zapraszamy na Mizukon 2024, który odbędzie się w Przecławiu od 12 do 14 lipca. To wyjątkowe wydarzenie, które w zeszłym roku przyciągnęło ponad 1200 uczestników z całej Polski i zagranicy, w tym roku będzie trwać trzy dni, oferując jeszcze więcej atrakcji dla miłośników kultury azjatyckiej w różnym wieku.

Co to jest Mizukon?

Mizukon to jedyny festiwal tego rodzaju na Pomorzu Zachodnim, cieszący się ogromną popularnością wśród fanów mangi i anime. Organizatorami festiwalu są Szczeciński Klub Azji, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Szkoła Podstawowa w Przecławiu.

Atrakcje Mizukon 2024

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, przygotowaliśmy dla naszych gości ponad 300 godzin różnorodnych atrakcji, w tym:

• Koncerty azjatyckiej muzyki w wykonaniu polskich i zagranicznych zespołów
  • Konkurs cosplay, czyli pokaz własnoręcznie wykonanych strojów postaci z popkultury
  • Pokaz japońskiego teatru Rakugo
  • Pokazy taneczne
  • Prelekcje tematyczne dotyczące popkultury, kultury, historii i innych tematów związanych z Azją
  • Stoiska rękodzielników i firm sprzedających tematyczne gadżety
  • Strefa kulinarna z azjatyckimi potrawami
  • Strefa azjatyckich gier planszowych
  • Strefa azjatyckich gier arcade i konsolowych
  • Warsztaty tematyczne
  • Konkursy dla uczestników

Informacje praktyczne

Festiwal odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Rozpoczynamy w piątek o godzinie 16:00 i kończymy w niedzielę o godzinie 16:00. Bilety na wydarzenie są dostępne na portalu biletomat.pl.

Mizukon 2024 jest objęty Honorowym Patronatem Wójt Gminy Kołbaskowo, Pani Małgorzaty Schwarz. Dołącz do nas i przeżyj niezapomniane chwile podczas tego wyjątkowego festiwalu!