LOS GRECOS „GRECKA TAVERNA”- koncert

16 lutego 2022 16:00

Los Grecos to pseudonim muzyczny, a zarazem projekt Mitro Dymitriadisa, którego źródłem inspiracji jest muzyka grecka oraz świata. Los Grecos występuje solowo lub ze swoimi przyjaciółmi, a w ramach projektu istnieją trzy różne recitale:
1. „Theodorakis – Świat Według Zorby” to monograficzny projekt w całości poświęcony muzyce najwybitniejszego greckiego twórcy, Mikisa Theodorakisa. Już sam wybór utworów był nie lada wyzwaniem, gdyż Theodorakis zostawił tak wiele przepięknych kompozycji! W recitalu, granym całkowicie na żywo, można usłyszeć trzech prawdziwych greckich artystów, Mitro Dymitriadisa( gitara i śpiew), Stellę Karalis(skrzypce, baglama, dzuras, akordeon, śpiew) oraz Themisa Lepenasa( buzouki, gitara, śpiew). To wyjątkowa okazja poznania bliżej twórczość wielkiego Greka, a profesjonalizm oraz żywiołowość muzyków gwarantują niezapomniane wrażania!
2. „Elliniki Kardia” to muzyczna podróż przez grecką kulturę w najpiękniejszych jej przejawach, od tradycyjnych syrtaki, przez zebbekiko, tsifteteli, aż po muzykę wysp Hellady! Recital jest grany w 100% na żywo przez dwójkę Greków, Mitro Dymitriadisa( gitara i śpiew) oraz Stellę Karalis(skrzypce, baglama, dzuras, akordeon, śpiew). Całość przeplatana jest dowcipną narracją o Grekach, Grecji, jej historii oraz teraźniejszości, a także wprowadza w słowa piosenek. Dzięki filozoficznej narracji Mitro Dymitriadisa, który nie tylko zadziwia doskonałą polszczyzną, ale i rozległą wiedzą, można aż „poczuć” Grecję!
3. „W 21 Piosenek Dookoła Świata” to muzyczna podróż od Brazylii, Peru, Meksyk i Kuby przez USA, UK, Polskę, aż po rodzimą Grecję! Ten projekt to podsumowanie muzycznych pasji artysty, który jest Grekiem mieszkającym na stałe w Polsce, ale przez 25 lat grał muzykę… latynoamerykańską! Ta różnorodność znalazła swoje ujście w 21 subiektywnie dobranych piosenkach świata od bossa novy, peruwiańskich ballad, kubańskich guajira, przez evergreeny Simona & Garfunkela, Stinga, Oasis, po wielkie przeboje Krajewskiego, Rodowicz, Soyki czy Rynkowskiego kończąc na emblematycznych syrtaki Mikisa Theodorakisa z rodzimej Grecji!

WSTĘP BEZPŁATNY DLA POSIADACZY KARTY SENIORA – wejściówki do odebrania tylko w GOKSIR Przecław.
W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby powyżej 12 roku życia.