Letnie Oblicza Kultury – Tomasz Steńczyk – koncert poetycki

11 lipca 2021 19:00

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu znajdą się najwybitniejsze, najbardziej znane piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką: m.in. „Piosenka o okularnikach”, „Niech żyje bal”, „Kołysanka dla okruszka”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Co każdy chłopiec wiedzieć powinien” oraz oraz wiele innych.

W zaczarowany świat Agnieszki Osieckiej zabierze Państwa Tomasz Steńczyk – wokalista, gitarzysta, kompozytor. Laureat wielu przeglądów piosenki poetyckiej. Jest artystą, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów. Wydał dwie bardzo dobrze przyjęte płyty, ale sam twierdzi, że jego żywiołem jest scena.

Na nowo odkryjemy znane utwory Agnieszki Osieckiej, które dzięki aranżacjom Steńczyka wchodzą w inne klimaty – czasem nieco aktorskie, a miejscami wręcz poetycko. Steńczyk potrafi uwalniać emocje, udowadnia to na każdym koncercie. Tego wieczoru na instrumentach klawiszowych zagra Bartosz Krzywda.

Tomasz Steńczyk zakochał się w twórczości Agnieszki Osieckiej już wiele lat temu.. Nagrodzony na Festiwalach „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie, Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie, na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie oraz Festiwalu „Grechuta Festiwal” w Krakowie.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki imienne, które należy pobrać w kasie GOKSiR.