Letnie Oblicza Kultury – koncert STAN GER. / Roomieńce

21 sierpnia 2021 18:00

W ramach wydarzenia „Letnie Oblicza Kultury” wystąpi zespół STAN GER. / Roomieńce.

STANG GER.
„STAN GER.” to projekt muzyczny tworzony przez Pawła Warsińskiego, Pawła Piaseckiego i Przemka Falenciaka. Po latach tworzenia „do szuflady” panowie postanowili zaprezentować swoje brzmienia szerszej publiczności. Inspiracje znajdują w otaczającym ich świecie – garściami czerpią ze swoich przemyśleń i doświadczeń, chociaż, jak sami podkreślają, to smutek jest głównym motywem ich twórczości. Artyści nie boją się odważnych fuzji gatunków – w utworach łączą muzykę klasyczną z elektroniką oraz innymi gatunkami. Gitarowe riffy, delikatne brzmienie fortepianu, skrzypce i męskie wokale wprowadzają słuchacza w muzyczny trans. „STAN GER” ma magiczną moc przekazywania swoich emocji słuchaczom. Ich utwory z powodzeniem mogłyby stanowić ścieżkę dźwiękową melancholijnych chwil, które nawiedzają każdego.

Roomieńce
Muzycy piszą o sobie tak:
Jesteśmy Roomieńce, a konkretniej trzy ich pary: Nikla, Michał i Nataniel. Piszemy o tym co widzimy, słyszymy i czujemy. Tworzymy muzykę, która trafiając w serca sprawia, że nawet na najbledszych twarzach pojawiamy się właśnie my – rumieńce*.*

Rumieniec: niezależne od woli zaczerwienienie skóry twarzy, zwłaszcza policzków, występuje u ludzi pod wpływem silnych emocji.

Wstęp wolny!