Lee Monca – koncert online w GOKSiR.TV

31 lipca 2020 19:00

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu koncertów online. Już 31. lipca o godzinie 19:00 specjalnie dla Was wystąpi zespół Lee Monca.

Lee Monca to typowy boysband, których w Szczecinie jest na pęczki. Formacja, w skład której od pierwszego koncertu wchodzą Maciej Woropay-Hordziejewicz (perkusja), Patryk Prokurat (gitara basowa) i Dominik Wastowski (wokal, gitara), powstała w 2017 r. Mają na koncie koncerty m. in. w Piwnicy Kany, Słowianinie, 13 Muzach, Teatrze Współczesnym oraz na Łasztowni, co pozwala na stwierdzenie, że w Szczecinie chłopcy już trochę dali o sobie słyszeć. W 2018 r. zespół wydał niezależnie swój debiut “Tak wam się tylko wydaje”, który jest albumem demonstracyjnym. I choć album miał charakter demo, jego wydanie poprzedziło ukazanie się teledysku do singla “Nie ma już mnie”, który zespół dedykował Szczecinowi z uwagi na zawarte w nim obrazy miasta. W 2019 r. ukazał się niskonakładowy maxi-single Milczy cały plac/Strumień przytrafień, który podsumował kolejny rok ich twórczości. Tym samym zespół utrwalił swój styl, którego charakterystycznymi elementami są metaforyczne teksty oraz przywiązywanie uwagi do melodyjności kompozycji. W koncercie dedykowanym dla GOKSiR w Przecławiu w ramach projektu Kultura w sieci zespół zaprezentuje utwory z przekroju całej swojej twórczości, a wyjątkowym elementem tego występu jest gościnny udział Macieja Szopy (Ugly Yeti, Unuseless), który wspomógł Lee Moncę sercem, głosem, a także grając na trąbce i gitarze basowej.

Transmisję będzie można zobaczyć na:
www.goksir.tv