GAMELAN – koncert orkiestry perkusyjnej + goście

7 maja 2022 17:00

Orkiestra perkusyjna Gamelan powstała w 2000 roku w szczecińskim kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to prawdopodobnie jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie orkiestr, w której grają tylko osoby niepełnosprawne intelektualnie. W swojej 22 historii zagrała wiele koncertów. W Szczecinie grała w większości sal koncertowych. Trzykrotnie grała koncerty filharmoniczne z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii. Na zaproszenie Opery na Zamku i Akademii Sztuki grała audycje muzyczne dla studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie.
Orkiestra koncertuje w całym kraju oraz poza jego granicami – Warszawa, Toruń, Koszalin, Świnoujście, Kamień Pomorski, Berlin, Pasewalk, Prenzlau czy Schwedt. Orkiestra koncertowała wspólnie ze wspomniana już Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, z Chórem Akademii Morskiej w Szczecinie, z Deutsch Polnischer Chor Horyzont z Niemiec, ze Szczecińskim Chórem Kameralnym, z Chórem Szkoły podstawowej nr 35 w Szczecinie, ale też z sopranistką Kingą Macutkiewicz – Kluzek i ze słynnym tenorem z zespołu wokalnego King’s Singers, laureatem nagrody Grammy Paulem Phoenixem. Orkiestra perkusyjna Gamelan nagrała 4 płyty, a w tym roku będzie miała miejsce premiera filmu muzycznego w reżyserii Piotra Bińka, w którym Gamelan gra muzycznie i aktorsko.
Obecnie orkiestrę prowadzi troje dyrygentów terapeutów: Paweł Kornicz, Katarzyna Michno i Krzysztof Seroczyński.

Orkiestra działa w szczecińskim kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce to Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wstęp na koncert jest BEZPŁATNY.