Festiwal pierogów w Przecławiu

8 października 2023 12:00

W niedzielę 8 października w GOKSiR w Przecławiu odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Pierogów. Podczas smakowitego wydarzenia do woli będzie można degustować i kupować wytwory kół gospodyń wiejskich z obszaru gminy Kołbaskowo.

Ideą festiwalu jest kultywowanie tradycji polskiej kuchni połączone z prezentacją wyjątkowych umiejętności kulinarnych mieszkańców ziemi kołbaskowskiej.

Koła gospodyń z Przecławia, Siadła Górnego, Stobna, Kamieńca, Moczył i Smolęcina przygotują pierogi w różnorodnych wariacjach. Pierogi przygotuje też restauracja Ruccola food&coffee. Będzie można je posmakować na miejscu lub nabyć na wynos. Specjalnie na to wydarzenie przygotowane zostaną wariacje smakowe: kołbaskowska z kiełbasą oraz szczecińska z paprykarzem.

Osobne stanowiska będą czekać na uczestników, którzy zechcą polepić pierogi na miejscu ze wsparciem pierogowych specjalistek. Na dobrą zabawę z ciastem mogą liczyć także najmłodsi. Lokalne mistrzynie kuchni podzielą się z uczestnikami praktycznymi poradami, jak ulepić doskonałe pod względem smaku i wyglądu mączne pyszności.

Festiwalowi towarzyszyć będzie finał gminnego konkursu kulinarnego „Nasze smaki”.

Zapraszamy w niedzielę 8 października w godz. 12:00 – 17:00 do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu przy ul. Rekreacyjnej 1.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kołbaskowo, Koło Gospodyń Wiejskich Przecław, Renata Wojcik i GOKSiR Przecław. Partnerem wydarzenia jest Rucola food & coffe.

Patronat nad festiwalem objęła Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.