Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana

28 sierpnia 2021 15:00

Zapraszamy wszystkich miłośników Krainy Łagodności do Moczył (gmina Kołbaskowo) na kolejną odsłonę wydarzenia: „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana”.

W tym roku na naszej scenie wystąpią:
– zespół Tymczasem
– Piwnica Pod Baranami
– Raz, Dwa, Trzy

Harmonogram:
15.00. – rozpoczęcie konkursu kulinarnego „Nasze smaki”, start strefy zabaw dla najmłodszych, start prezentacji lokalnych wystawców, start strefy gastronomicznej.
17:00 – występ lokalnej grupy NADODRZANKI z Moczył
17:30 – koncert zespołu Tymczasem
19:00 – koncert artystów Piwnicy Pod Baranami
21:00 – koncert Raz, Dwa, Trzy

RAZ, DWA, TRZY
Należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek
– swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem

Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzili 30 lecie swojego istnienia.

PIWNICA POD BARANAMI
Są ostoją tradycji polskiej kultury. Nie poddają się koniunkturze, są niezależni w tym co robią i za to kochani są przez publiczność – artyści Krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Nie ma wielu takich miejsc w naszym kraju, w których to artysta i to co ma do przekazania jest sednem występu
w których nie ilość kolorowych piór, a celna puenta, zgrabny rym, czy dobrze wybrzmiała nuta, jest miernikiem jakości występu. Niepokorna i nieprzewidywalna od lat, taka jest krakowska Piwnica pod Baranami.
W Piwnicy występują najlepsi polscy artyści. To dla nich wielki prestiż i nobilitacja. Jest stały skład artystyczny, ale też wielu współpracujących z nią twórców. A i tak, kiedy przychodzi do występu, to żaden nie jest podobny do wcześniejszego. Taki to urok krakusów tworzących najdziwniejszy i najwspanialszy kabaret świata – jak twierdzą jego bywalcy i przyjaciele, a przyjacielem jest każdy, kto trafi doń choć raz.
I chyba mają rację.

Piwnica trwa nadal – w roku 2021 obchodzi  swoje 65- lecie.

TYMCZASEM to dobra chwila autorskiej poezji śpiewanej, dla której warto się zatrzymać na moment i dać unieść nad ziemią, aż do skończenia ostatniego słowa i nuty.

Wydarzenie BEZPŁATNE

Główny organizator: Gmina Kołbaskowo