Bóg mordu

9 lutego 2024 19:00

Zapraszamy na znakomity komediodramat w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. „Bóg mordu” to zabawna opowieść o tym, co się dzieje, gdy opadają nam maski nakładane przez kulturę.

Komediodramat francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy opowiada historię spotkania dwóch małżeństw, które szukają porozumienia w sprawie bójki swoich synów. Kulturalna z początku rozmowa przekształca się z biegiem czasu w otwarty konflikt. Sztuka jest refleksją na temat stosunków międzyludzkich: tego czym jest „ucywilizowanie człowieka” i jak szybko potrafią opaść maski nakładane nam przez kulturę.

Spektakl po raz pierwszy wystawiony był w 2006 roku w Zurichu. W międzyczasie na jego kanwie powstała filmowa wersja autorstwa Romana Polańskiego pt. „Rzeź”.

W listopadzie 2023 r. odbyła się premiera sztuki w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w reżyserii Magdy Skiby. To ją właśnie, brawurowo odgrywaną przez Bernadettę Bursztę, Adriannę Jendroszek, Karola Czarnowicza i Jacka Zdrojewskiego, będzie można zobaczyć w lutym na scenie GOKSiR.

Bilety w cenie 70 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 50 zł) do nabycia w serwisie biletomat.pl

Reżyseria: Magda Skiba
Autor: Yasmina Reza
Obsada: Bernadetta Burszta, Adrianna Jendroszek, Karol Czarnowicz, Jacek Zdrojewski