After Blues – koncert

17 sierpnia 2022 19:00

Już 17 sierpnia o godzinie 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu wystąpi legenda polskiego bluesa zespół After Blues!

WSTĘP WOLNY !

——————————————–

Szczeciński zespół „After Blues” obchodził w 2020 roku 40. lecie nieprzerwanej działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet, brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swym koncie 14 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat). W roku 2009 duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami. W roku 2018 i 2019 „After Blues” został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości, a w 2021 r. otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Szczecin, to zaszczytne wyróżnienie.

„After Blues” od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem, wykonując swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.

Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego kolorytu. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe, ale przede wszystkim własne kompozycje. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej „trójki” i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

20 sierpnia w Muzeum Muzyki Polskiej w Alei Gwiazd „Sorrento” w Szczecinie, muzycy dostąpią zaszczytu odsłonięcia swojej pamiątkowej gwiazdy. Zanim to nastąpi, z wielką przyjemnością zaprezentują się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Przecławiu.