Zaduszki Bluesowe – Nocna Zmiana Bluesa

3 listopada 2019 19:00

Zapraszamy na „Zaduszki Bluesowe” w wykonaniu legendy polskiego bluesa Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa!!!

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 37 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Na dorobek artystyczny składa się m.in. dwadzieścia osiem wydanych płyt (3 LP, 4 DVD i 21 CD), z których cztery osiągnęły status Złotej Płyty!
Są to też nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red i koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). A przede wszystkim tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 37 lat działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.
Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

WSTĘP BEZPŁATNY – dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca

Dla pozostałych osób wstęp TYLKO 15,00 PLN. Bilety dostępne w kasie GOKSiR oraz na Bilety.fm.

Na wydarzenie zaprasza Wójt gminy Kołbaskowo.

Zapraszamy na potężną dawkę bluesa i gwarantujemy, że długo w pozycji siedzącej nie pozostaniecie.