„Z jazzem przez Polskę” – Apostolis Anthimos Trias (Wstęp wolny!)

31 maja 2023 19:00

Już 31.05.2023, o godzinie 19:00 zapraszamy na koncert Apostolis Anthimos Trias „Z jazzem przez Polskę”.

Wstep na wydarzenie jest nieodpłatny.

Apostolis Anthimos to legenda muzyki, współpracował m.in. z (SBB), Silesian Blues Band, Pat Metheny Group, Dżem, Golec uOrkiestra, Osjan, Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Adamem Pierończykiem, Piotrem Wojtasikiem.

Lider zespołu – 𝐀𝐩𝐨𝐬𝐭𝐨𝐥𝐢𝐬 𝐀𝐧𝐭𝐡𝐢𝐦𝐨𝐬 – to urodzony na Pogórzu Śląskim gitarzysta, perkusista i pianista a sekcję rytmiczną zespołu tworzą perkusista, Krzysztof Dziedzic, i gitarzysta basowy – Robert Szewczuga.

Na scenie artyści każdorazowo dowodzą, jak niezwykle zgranym są triem. Dzięki pełnym wyobraźni partiom solowym i wykorzystaniu nieograniczonych możliwości barwowych instrumentów, ich koncertom towarzyszy niepowtarzalna atmosfera. Płyta „Come Together” jest wynikiem wspólnych, dwudziestoletnich doświadczeń muzyków i jednocześnie stanowi fonograficzny debiut grupy.

𝐀𝐩𝐨𝐬𝐭𝐨𝐥𝐢𝐬 𝐀𝐧𝐭𝐡𝐢𝐦𝐨𝐬 to urodzony na Pogórzu Śląskim gitarzysta, perkusista i pianista. Na swojej długoletniej muzycznej ścieżce współpracował z takimi zespołami, jak m.in. Silesian Blues Band, Pat Metheny Group, Dżem, Krzak, Osjan, a także z Czesławem Niemenem czy Tomaszem Stańko. Sekcję rytmiczną zespołu tworzą perkusista, Krzysztof Dziedzic, i gitarzysta basowy – Robert Szewczuga. [Na podstawie tekstu Michała Wilczyńskiego]

𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐜 – jest jednym z czołowych polskich perkusistów, laureatem wielu indywidualnych nagród na festiwalu Jazz Juniors. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Adamem Pierończykiem, Piotrem Wojtasikiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Sławkiem Jaskułke, Michelem Donato, Davidem Murray’em, Stevem Loganem, Johnem Lordem czy Richardem Galliano. Jego solowy album „Tempo” otrzymał w 2018 roku nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii Fonograficzny debiut roku.

𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐒𝐳𝐞𝐰𝐜𝐳𝐮𝐠𝐚 – gitarzysta basowy, kompozytor. Wieloletni członek zespołu Golec uOrkiestra i założyciel własnego tria jazzowego, z którym nagrał bardzo pozytywnie przyjętą przez słuchaczy i krytyków płytę „Moonrise”. Brał udział w najważniejszych polskich festiwalach. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Januszem Muniakiem, Januszem Skowronem, Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johnsonem, Stanem Skibby’m, Wojciechem Karolakiem, Pawłem Serafińskim, Włodkiem Pawlikiem, Mateuszem Pospieszalskim, Frankiem Parkerem, Moniką Kuszyńską, Iwoną Loranc, Marią Koterbską, Irkiem Dudkiem oraz wieloma innymi.

Wydarzenie współorganizują:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu