Sebastian Riedel & CREE – Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

6 marca 2020 20:00

Zapraszamy na przepiękne wydarzenie (muzyczno-wizualne) stworzone przez Sebastiana Riedla w hołdzie dla swojego ojca Ryszarda Riedla.

W trakcie wydarzenia usłyszymy największe przeboje Dżemu w wykonaniu Sebastiana Riedla i zespołu CREE oraz zobaczymy oryginalne fotorelacje i filmy krótkometrażowe udostępnione przez „osobistych” reporterów Ryśka Riedla i Dżemu.

Koncert organizowany jest w ramach 25 rocznicy śmierci Ryśka Riedla i w 25 rocznicę powstania zespołu CREE, którego pomysłodawcą był sam Rysiek Riedel.

Zespół Cree, którego utwory również usłyszymy, został założony w 1994 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić właśnie ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.
Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Zespół występuje w składzie:
Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka
Bartłomiej Miarka – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Kuba Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instr. klawiszowe