Proletaryat

17 grudnia 2021 19:00

BILETY DOSTĘPNE:
bilety.fm | ebilet.pl | kupbilecik.pl | ticketos.pl

PROLETARYATU nikomu nie trzeba przedstawiać!
Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!
Ponad trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który otrzymał status złotej płyty, ponadto zespół nagrał 2 płyty koncertowe i jeden album kompilacyjny, oraz zagrał prawie półtora tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach.

Dyskografia zespołu:

W 1988 roku nagrał w niezależnej wytwórni kasetę demo „Revolt”, która zwróciła uwagę branży muzycznej. W 1989 roku zespół wystąpił na Festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył nagrody publiczności i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy, zat.” Proletariat” i „Proletaryat II”. Rok 1993 zaowocował wydaniem kolejnego studyjnego krążka zat.„Czarne Szeregi”, oraz dwoma albumami koncertowymi zat.„Proletaryat in Concert” i „Tour’93”, jak i wydaniem kompilacji „The Best of…”.

Rok 1994 dla zespołu upłynął pod znakiem czwartego albumu studyjnego zat. „IV” który otrzymał status Złotej Płyty. W roku 1996 zespół nagrywa kolejny album zat.”Zuum”, a trzy lata później ukazuje się album zat.”Made in U.S.A.” Albumy prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, a zespół zyskiwał coraz większe grono fanów i pozycje na rynku. Po kilkuletniej przerwie zespół w 2006 roku wydaje dwa nowe albumy zat. „ReC” i „Recycling”. Kolejny krążek pojawia się we wrześniu 2010 pod tytułem „Prawda”. Ostatnia płyta zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 przez MTJ. Aktualnie PROLETARYAT nagrał nowy materiał na dwunasty album studyjny którego premiera odbędzie się jesienią 2021 roku.

Obecny skład zespołu:
Tomasz „Oley” Olejnik – śpiew (od 1987)
Dariusz „Kacper” Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
Antoni Roker – gitara (od 2020)
Robert „Mały” Hajduk – perkusja (od 1996)