Odlotowy klimat pracy przyszłości

18 marca 2024 16:30

Zgłoś się do projektu – Odlotowy klimat pracy przyszłości (13-16 lat)

Co będziemy robić:

– Warsztaty z dronami. To tutaj spotykamy się ze Strażą Gminną i pokażemy profesjonalnego poszukiwawczego i eko-monitorującego drona. Widzimy się także z fachowcem od lotów sportowych, gdzie poznamy podstawowe zasady i potrenujemy latanie z nagraniem własnego filmu, który pokażemy później na totemie multimedialnym w holu GOKSiR.

– Warsztaty metodą Design-Thinking. W nowatorski sposób pozwolimy sobie na nieograniczanie waszej wyobraźni i wspólne wykreujemy nowe zawody – zawody przyszłości.

– Wybierzemy się też na krótką wycieczkę do zakładu Stena Polska (Przecław). Będzie to doskonała okazja do poznania ich tajnych sposób na eko-odpady.

Dobra wiadomość – warsztaty są bezpłatne a uczestnikom zapewniamy darmowy poczęstunek. Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy, który po wypełnieniu należy przesłać na adres fairandsquareeducation@gmail.com

Projekt to odpowiedź na nurtujące gminną młodzież pytania o pracę przyszłości, która pozwoli im żyć z zgodzie z naturą.

85% zawodów 2030 roku, nie zostało jeszcze wynalezionych. W TOP 12 Linkedin są nimi: optymalizator ruchu dronów, instalator biofilmu, prognostycy trzęsień ziemi, inż. „prowizoryczny” (druk 3D) budowniczy budynków po klęskach, radykalni transformatorzy zamieniający „betonową dżunglę” w pas zieleni, czy inż. śmieci. Projekt jest więc szansą na projekcję i odnalezienie siebie w przyszłości.

Inicjatorzy: Magdalena Majchrzak, Rafał Roguszka
Organizator: Fundacja Fair and Square Education
Partner strategiczny i organizacyjny : GOKSiR Przecław, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołbaskowie, Stena Polska, Straż Gminna, Gmina Kołbaskowo,
Patronat medialny: Kołbaskowo TV, Aktualności Gminy Kołbaskowo

Projekt Społecznik 2022-2024 jest zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza