31 lipca 2025 17:00
Co można robić w wakacje w Przecławiu? Wszystko, co tylko podpowiada Wasza wyobraźnia! Właśnie z Waszych pomysłów i pasji powstał cykl „Czwartek na Przecław” – letnich spotkań pełnych zabawy i wspólnego działania.
Czy trzeba mieć wykształcenie muzyczne, żeby tworzyć poruszającą muzykę elektroniczną? Przyjdź i sam zobacz! Warsztaty produkcji muzyki i DJingu poprowadzą Dj Sopel, Chris Loud i Kjar.
Podczas warsztatów, które poprowadzi DJ Sopel poznasz skale używane w muzyce trance, house czy hip-hopie – wszystko zaprezentowane na żywo z wykorzystaniem klawiatury MIDI i Abletona. Zobaczysz, jak te same dźwięki mogą wywoływać zupełnie różne emocje dzięki przewrotom czy skalom modalnym, oraz jak magia akordów z dodanymi dźwiękami 7 czy 9 pozwala wyjść poza typowe brzmienia. Dowiesz się też, dlaczego czasem prostota brzmi lepiej niż wirtuozeria.
W części poświęconej produkcji muzyki bez użycia komputera (DAWless), Chris Loud pokaże możliwości grooveboxa Roland MC-707 – od podstaw tworzenia beatów i aranżacji, przez pracę z patternami i efektami, aż po techniki wykorzystywane w występach live. To świetna okazja, by nauczyć się tworzyć i grać muzykę elektroniczną w pełni samodzielnie, bez komputera.
Na warsztatach DJ-skich, które poprowadzi Kjar nauczysz się obsługi profesjonalnego sprzętu marki Pioneer, miksowania utworów, synchronizacji tempa i tworzenia płynnych przejść. Poznasz podstawy beatmatchingu, pracy z playlistami, a także dowiesz się, jak zadbać o energię na parkiecie i czym naprawdę zajmuje się DJ podczas setu.
PROWADZĄCY: Dj Sopel, Chris Loud, Kjar
DJ SOPEL
DJ Sopel to producent i twórca muzyki elektronicznej, który łączy intuicję z dźwiękiem. Jego przygoda zaczęła się od fascynacji miksowaniem winyli na festiwalach muzycznych, a rozwinęła, gdy odkrył, że potrafi przelewać pomysły z gitary i klawiszy do komputera. Tworzy muzykę bez ograniczeń gatunkowych – od acid techno i psytrance, przez chillwave i deep house, aż po jazzowe improwizacje.
CHRIS LOUD
Od 1997 roku związany z muzyką elektroniczną. Przygodę z techno rozpocząłod udziału w imprezie Techno Dance Mission w szczecińskim WDS’ie. Niedługo później zostałDJ’em rezydentem czwartkowych techno party w klubie „Oszołom”. Grałna undergroundowych, czasem nielegalnychimprezach, m.in. w starej fabryce w Gryfinie, w klubie „12 groszy” w Stargardzie, Lokomotywa, na lotnisku w Chojnie, prezentując bezkompromisowe minimal technooraz live act w duecie Phonic Dept. Byłrównież częstym gościem w audycji radiowej „Cyber noc”, prowadzonej przez Roberta „Siwego” Nowaka.Obecnie tworzymuzykę i gra na żywo korzystając z groovebox’ówRoland MC-707. Jegomuzyka to energetyczne, groove technoz elementami funku czy piano house , nawiązująceklimatem do najlepszych czasów techno przełomu wieku. W swoje występy wplata autorskie remiksy popularnych utworów. Wraz z dj’em Kjar populazyuje w Szczecnie gatunek dub techno podczas wydarzeń z cyklu Dub echoes. Finalista europejskiego kunkursu dla wokalistów i producentów muzycznych Tour Music Fest 2024 w San Marino.Swoje utwory wydał w hiszpańskiej wytwórni SURAW records, włoskiej HardonymusRecords,francuskiej SUMMT, Aesthetics Recordsczy specjalizującej się w stylu dub techno wytwórni Dublucid. Grałlive w szczecińskich klubach After Ego, Szafai Hala Odra z ekipą Neuroshocked, TheError, The Underground, cyklu Salty plessure,w ramach „Pikniku nad Odrą”na Wałach Chrobrego, w Berliniez Heaven label, w Domu Technika w Poznaniu.Pomysłodawca i współorganizator z 888 collective imprez TechNOC na szczecińskim Dziewokliczui polanie sportowej.
KJAR
Na scenie obecny od kilku lat, dał się poznać dzięki wyjątkowej selekcji i nieoczywistemu podejściu do miksu budując reputację artysty świadomego muzycznie i otwartego na eksperymenty. Miał okazję zagrać w takich przestrzeniach jak Hala Odra, After Ego, Dwa Światy w Toruniu czy Dom Technika w Poznaniu. Współorganizator Salty Pleasure – szczecinńskiego cyklu imprez techno w Hali Odra oraz TechNOC wraz z 888 Collective.Jego produkcje mieszanka głębokiego dub techno i dźwięków inspirowanych przełomem lat 90. i 2000. W jego setach kluczowe miejsce zajmują gęste i funkowe linie perkusyjne, groove wykraczający poza klasyczne cztery czwarte oraz pulsujące, organiczne głebokie linie basowe.Wyróżnikiem jego stylu są także liczne odniesienia do klasycznego hip-hopu – w szczególności tego z lat 90. – które pojawiają się zarówno w formie sampli, jak i estetyki całości.Wychowany na brzmieniach z Wielkiej Brytanii, z wyraźną sympatią do połamanych struktur rytmicznych, konsekwentnie dąży do budowania setów, które zaskakują, nie tracąc przy tym tanecznego ducha. Jego muzyka to propozycja dla tych, którzy w klubie szukają nie tylko rozrywki, ale i wciągającej, wielowarstwowej narracji.
Sprawdźcie, co jeszcze czeka Was w ramach cyklu „Czwartek na Przecław”!
Pełny harmonogram wydarzeń:
3 lipca, godz.17:00 PIOSENKA BIESIADNA – Śpiewanie przy gitarach / zapisy
10 lipca, godz.17:00 – CELNE STRZAŁY PRZECŁAWIA – Trening łucznictwa / zapisy
24 lipca, godz.17:00 – AKTORZY Z PRZYPADKU – Warsztat imorowizacji komediowej / zapisy
31 lipca, godz.17:00 – MUZYKA ELEKTRONICZNA – warsztat produkcji muzyki i otwarty DJ set / zapisy
7 sierpnia, godz. 17.00 RZUĆ TO! – Wstęp do Dog Frisbee / zapisy
14 sierpnia, godz.17:00 – UDERZ W BĘBEN! – Warsztat bębniarski / zapisy
21 sierpnia, godz.17:00 – SWOBODNA EKSPRESJA – Warsztat muzyczno-teatralny / zapisy
28 sierpnia, godz.17:00 – DANCING LATINO – Rodzinna potańcówka / wstęp wolny

ZAPISY:
REGULAMIN WARSZTATÓW: