Letnie Oblicza Kultury – koncert SIXTY SEVEN

6 sierpnia 2021 19:00

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Letnie Oblicza Kultury w GOKSiR Przecław. Na plenerowej scenie wystąpi zespół Sixty Seven, który znany jest z Bluesowych i Rockowych brzmień.

Zespół Sixty Seven powstał jesienią 1996 roku. Wielokrotnie zmieniał skład, by w końcu znaleźć ten optymalny. Selekcja objęła w sumie 17 osób. Obecnie jest to kwartet od 14 lat w niezmiennym składzie:Leader zespołu- Mieczysław Jerzyk – gitara i śpiew, Paweł Mamoń – gitara, Marek Humięcki – perkusja, Tomasz Radom – gitara basowa.

SIXTY SEVEN o sobie:
Aby zrozumieć o co nam chodzi, trzeba posłuchać takich wykonawców jak choćby Jay Hooks czy Rob Tognoni. Blues żyje i może być nowoczesny, dlatego stronimy od archaizmu i ortodoksji. Uważamy, że każdy z nas powinien być sobą. Stare wzorce mogą jedynie stanowić bazę, punkt wyjścia do teraźniejszości.
Bez względu na panującą modę gramy muzykę, którą lubimy. Moda przemija, a dobra muzyka nie. Blues znajduje odbiorców już niemal od stu lat i wciąż zdobywa nowych słuchaczy.

Obecnie proponujemy blok muzyczny o nieco ostrzejszym brzmieniu, w którego skład oprócz własnych utworów wchodzą głównie covery takich wykonawców jak THIN LIZZY, ROB TOGNONI, JEFF HEALEY czy JIMI HENDRIX. Na naszych koncertach nie brakuje również znanych i lubianych przez szeroką publiczność przebojów Tadeusza Nalepy, z czasów jego solowej twórczości jak i zespołu Breakout.
Kiedy byłem małym chłopcem, Nocą puka ktoś, Oni zaraz przyjdą tu, Rzeka Dzieciństwa czy Ten o Tobie film to tylko niektóre z wykonywanych przez nas utworów.

Jak do tej pory jesteśmy bardzo ciepło odbierani przez słuchających nas ludzi. Jest to repertuar typowo grany w pubach i kierowany do większej ilości odbiorców kochających Jazz, Blues oraz Rock. Zespół sprawdził się również na większych scenach ( Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Amfiteatr Gryficki czy Miedwiańska Muszla Koncertowa, „Coolturalne wakacje-Stargard, jesteśmy zapraszami na liczne motocyklowe otwarcia sezonu czy zloty np. Junaka oraz okolicznościowe imprezy i festiwale blues’owe. Blues w leśniczówce Mirachowo, Blues Express itp).

Wstęp bezpłatny!