Korowód Kolorowych Kolarzy

19 lipca 2024 15:00

W piątek 19 lipca spod Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i rekreacji w Przecławiu wyruszy Korowód Kolorowych Kolarzy. Uczestnicy wydarzenia wybiorą się w trasę po ścieżkach rowerowych gminy Kołbaskowo, na której przystankach zobaczą spektakle w wykonaniu brukselskiego kolektywu tanecznego Brut Movement.

Piątkowe popołudnie 19 lipca w gminie Kołbaskowo zapowiada się wyjątkowo interesująco: łączy aktywność fizyczną z doznaniami artystycznymi.

Miłośnicy jazdy na rowerze będą mieli okazję wziąć udział w niecodziennym rajdzie po malowniczych ścieżkach rowerowych regionu. Nie będzie to jednak zwyczajny rajd, gdyż na trasie przejazdu na uczestników czekać będą taneczno-muzyczne przystanki, na których zobaczą spektakl w wykonaniu brukselskiej grupy Brut Movement.

Akcja jest pochodną podróży rowerowej z tańcem, jaką Brut Movement zrealizował w 2022 roku w Belgii, gdzie odwiedził w ciągu 20 dni 17 miejscowości, przejeżdżając ponad 350 km.

Trasa przejazdu wynosi ok. 15 kilometrów. Organizatorzy zachęcają do ozdobienia swoich jednośladów i włączenia się w kolorowy korowód. Wyjazd w piątek 19 lipca o godz. 15:00 spod GOKSiR w Przecławiu. Udział w nim jest bezpłatny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach letniego projektu „Włączamy kulturę” i towarzyszy odbywającemu się wówczas festiwalowi Taniec Poza Sferą Miasta, organizowanemu przez GOKSiR i Młyn 3D w Przecławiu. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie taniecfestiwal.pl