John Porter

9 lutego 2020 19:00

„Jestem autsajderem, westernowe obrazki przeniosłem na muzykę.”
John Porter

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dociera do Polski, gdzie postanawia osiedlić się na stałe. Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio 'Mannam – Elektryczny Prysznic’, gdzie grał na gitarze akustycznej… To początek biografii Artysty, o którym można by napisać dziesiątki książek…

Artysta koncertował i nadal koncertuje z wielkimi nazwiskami polskiej sceny muzycznej – Winicjuszem Chróstem, Jose Torresem, Anitą Lipnicką, Adamem Nergalem, Wojtkiem Mazolewskim , Alicją Domańską i wieloma, wieloma innymi.

Od 2011 John Porter nagrywa również własne solowe płyty np. „Back in Town” oraz genialną płytę „Honey Trap”, której premiera miała miejsce 6.10.2014.

Na swoim koncie Artysta ma kilka krążków, które zdobyły status „Złotej Płyty”. Jest laureatem Fryderyka za najlepszy album w duecie z Anitą Lipnicką. Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Czego chcieć więcej??? 🙂 I czy trzeba pisać więcej? JOHN PORTER to JOHN PORTER – marka i jakość sama w sobie.

Koncert John Porter na deskach GOKSiR Przecław poprzedzi koncert STAN GER. „STAN GER.” to szczeciński artysta, który inspiracje znajduje w otaczającym go świecie – garściami czerpie ze swoich przemyśleń i doświadczeń, chociaż, jak sam podkreśla, to smutek jest głównym motywem jego twórczości. Artysta nie boi się odważnych fuzji gatunków – w utworach łączy muzyką klasyczną z elektroniką oraz… rockiem gotyckim. Gitarowe riffy, delikatne brzmienie fortepianu, syntezator i męski wokal wprowadzają słuchacza w muzyczny trans. „STAN GER.” ma magiczną moc przekazywania swoich emocji słuchaczom. Jego utwory z powodzeniem mogłyby stanowić ścieżkę dźwiękową melancholijnych chwil, które nawiedzają każdego. W utworach odnajdziemy inspiracje Awolnation, Muse czy HIM.

Start wieczoru koncertowego: godz. 19.00.
Bilety: kasa GOKSiR oraz Bilety.fm
Cena: 49,00 PLN (posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca), 59,00 PLN (pozostali goście).

To będzie magiczny wieczór.

Z A P R A S Z A M Y !!!