Iskry Niepodległej

12 lipca 2024 09:00

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu zaprasza w dniach 12-14 lipca na pokazy mobilnego spektaklu „Iskry Niepodległej”. Widowisko prezentowane w naczepie multimedialnej przybliża losy wybitnych Polaków i Polek zmieniających świat.

„Iskry Niepodległej” to spektakl stworzony przez Biuro „Niepodległa”, który w nowoczesny sposób przedstawia niezwykłe postaci ostatnich 100 lat historii naszego kraju. Bohaterowie spektaklu, pochodzący z różnych dziedzin życia, takich jak technika, medycyna, nauka, praca społeczna, kultura, eksploracja świata i kosmosu, czy sport, wspólnie tworzą barwną opowieść o polskiej niepodległości.

Spektakl wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, by zapewnić widzom niezapomniane doświadczenia. Zastosowanie technologii wizualnych i elementów graficznych generowanych przez sztuczną inteligencję pozwala na wyjątkową prezentację faktów historycznych i osiągnięć wybitnych Polaków. Narrację prowadzi cyfrowa postać, która na specjalnie zaprojektowanym ekranie wprowadza widzów w fascynującą podróż po polskich dokonaniach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym multimedialnym widowisku.

Spektakl będzie prezentowany co 30 minut w następujących godzinach:
• piątek 12 lipca, 9:00–17:00
• sobota 13 lipca, 9:00–17:00
• niedziela 14 lipca, 9:00–15:00

Naczepa multimedialna usytuowana będzie na placu przed siedzibą GOKSiR w Przecławiu.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: iskryniepodleglej.pl