Piosenki francuskie w Przecławiu – Klara Gmiter, Liliana Kostrzewa

14 października 2023 17:00

Francuski wieczór z chansons najwyższej próby… Po hołdzie złożonym Edith Piaf, Klara postanowiła podzielić się swoją miłością do innych wielkich gwiazd muzyki francuskiej. Barbara, Jacques Brel, Charles Aznavour, Serge Lama i Yves Montand to artyści najwyższej próby, którzy stworzyli ponadczasowe utwory mówiące o człowieku, jego namiętnościach, sile i kruchości. Starannie wybrane przez Klarę utwory tuz muzyki francuskiej złożyły się na wieczór pulsujący miłością, tragedią i nadzieją. Towarzyszące im emocje zabiorą nas do samego środka Francji.

Klara Gmiter (właśc. Claire Mahfouf-Gmiter), francuska aktorka i szansonistka.

Absolwentka wiedzy o teatrze na uniwersytecie w Lyonie. Ukończyła studia w Berlinie, na kierunku aktorstwo dramatyczne. W latach 2008-2015 aktorka niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt, gdzie występowała m.in. właśnie jako Edith Piaf w solowym spektaklu „Der Spatz von Paris” wg Sandry Pagel. Za role w spektaklu otrzymała nagrodę specjalną okręgu Uckermark za wyjątkową kreację aktorską.

Od 2014 roku mieszka i tworzy w Polsce. Jako freelancer koncertuje głównie w Polsce, Niemczech i Skandynawii, ponadto zajmuje się reżyserią spektakli scenicznych, eksperymentuje teatralnie.  Jest członkiem stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU w Gryfinie, z którym organizuje wydarzenia artystyczno-społeczne dla lokalnej społeczności.

Liliana Kostrzewa – pianistka z pasją i zawodowa kompozytorka, wielokrotna laureatka konkursów kompozytorskich. Znana z żywiołowych improwizacji solo, w zespołach kameralnych i z big-bandami.  Wiele czasu spędziła we Francji gdzie akompaniowała tancerzom n. p. w Centre National de Danse (Lyon). Muzykowała z artystami jazzowymi, tworząc Liliana Kostrzewa Brasilian Trio. Finalistka konkursu pianistycznego największego festiwalu Świateł w Europie – La Fête des lumières 2018. Od 2019 usłyszeć ją można także  w Szczecinie m.in. w Filharmonii Szczecińskiej , w roli tapera w Kinie Pionier 1907 czy w BianCafe gdzie można ja właśnie spotkać razem z Klarą.

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu w sobotę 14 października na godz. 17:00

Czas trwania: 80 min

Wstęp wolny!