Etno Dom | Wzory i symbole

21 września 2024 11:00

Odkryj bogactwo symboli z różnych regionów Polski i stwórz nową ich interpretację.

Podczas warsztatów odkryjemy barwne wzory tkane w historii kultur ludowych, które przybyły na Ziemie Zachodnie wraz z osiedleńcami. Wprowadzenie w temat pozwoli zrozumieć symbolikę i znaczenie tych tradycyjnych wzorów, aby następnie przejść do ich twórczych reinterpretacji.

Zapraszamy na warsztaty „ Wzory i symbole”, które poprowadzi Beata Kuracińska – projektantka i kuratorka wystaw w Polsce i za granicą w zakresie designu.

Będziemy pracować z farbami, roślinami, szablonami i Waszą wyobraźnią, tworząc unikalne tkaniny inspirowane tradycją różnych regionów. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólnie stworzony obrus – wyjątkowe dzieło, które połączy wzory zaprojektowane przez uczestników, inspirowane regionalnymi symbolami.
To idealna okazja, aby zanurzyć się w świat tradycyjnych wzorów, a jednocześnie stworzyć nowy, wspólny język estetyczny, który odzwierciedli różnorodność i bogactwo kulturowe.
Nie przegap tej twórczej podróży!

TERMIN I MIEJSCE
Świetlica w Moczyłach – 21.09.2024 / Sobota /
I grupa 11.00 -13.00, II grupa 13.00-15.00
Warsztaty kierowane dla dzieci i dorosłych.

ZAPISY I WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty w ramach projektu EtnoPolska są bezpłatne. Na każde z warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie. Liczba miejsc jest ograniczona, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Do zobaczenia na warsztatach!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024