Etno Dom | Dźwięki tygla: Nowe brzmienie

20 września 2024 11:00

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty muzyczne z Ewą Grochowską!

Przygotujcie się na niezwykłą podróż w głąb dziedzictwa muzycznego Pomorza Zachodniego, którą poprowadzi Ewa Grochowska – śpiewaczka, nauczycielka śpiewu tradycyjnego, a także badaczka tradycji muzycznych polskiej wsi.  Ewa to nie tylko ekspertka w dziedzinie muzyki tradycyjnej Europy Środkowo-Wschodniej, ale także doktor nauk humanistycznych i autorka wielu projektów artystycznych i badawczych.

Na tych warsztatach Ewa Grochowska zabierze Was w fascynującą podróż przez pieśni ludowe, które przyniesione zostały na Pomorze Zachodnie przez osiedleńców po 1945 roku. Poprzez wspólne śpiewanie i uczestnictwo w warsztatach, będziecie mieli okazję nie tylko odkrywać bogactwo tradycji muzycznej, ale również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu nowego języka muzycznego.

Warsztaty Ewy kładą nacisk na interaktywność i partycypację – to idealna okazja, by zanurzyć się w różnorodności pieśni ludowych i zrozumieć ich kulturowy kontekst. Dzięki eksperymentowaniu z aranżacjami i interpretacjami, stworzymy wspólnie atmosferę kreatywnego dialogu, gdzie różne tradycje muzyczne splatają się w nowe, intrygujące brzmienia.

Jeśli jesteście gotowi na inspirujące spotkanie z muzyką tradycyjną i chcecie odkryć jej nowe, współczesne odsłony, te warsztaty są właśnie dla Was!

TERMIN I MIEJSCE
Świetlica w Kamieńcu  – 20.09.2024 / Piątek / 17:00 – 20.00
W zajęciach mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Kołbaskowo w wieku od 7 lat wzwyż.

ZAPISY I WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty w ramach projektu EtnoPolska są bezpłatne. Na każde z warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie. Liczba miejsc jest ograniczona, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Do zobaczenia na warsztatach!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024