Dzień Dziecka – spotkanie autorskie z Tomaszem Nowaczykiem

31 maja 2021 17:00

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy NAJMŁODSZYCH wraz z rodzinami na wspólne czytanie autorskiej książki dla dzieci Tomka Nowaczyka z… Tomkiem Nowaczykiem.

Zapisy imienne – ilość miejsc ograniczona
REZERWACJA POD NUMEREM TELEFONU 693319444

„EKSTRA STAŚ RATUJE ŚWIAT”- To nie jest zwykła książka – to zabawa dla całej rodziny! Opowiada o pozornie zwykłym sześciolatku, który wierzy w swoją misję. A poczucie misji czyni każdy dzień Stasia ekstra-przygodą. Ekstra-Staś „ratuje świat” mamy, taty, starszej siostry, a nawet sąsiada. I choć nie zawsze przygody bohatera mają spektakularny finał, to przynajmniej zawsze dobre zakończenie. No i liczą się dobre chęci, prawda?

Tomasz Piotr Nowaczyk to artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niecodzienne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy i prozy dla dzieci („Gupik ma szczęście!” i „Ekstra-Staś ratuje świat”), klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu oraz zapalony biegacz amator startujący w maratonach i ultramaratonach. Jako ojciec dwóch wspaniałych chłopców (w wieku dziesięciu i pięciu lat) i człowiek na stałe pracujący z dziećmi w szpitalach umie trafić w gusta dziecięcego odbiorcy, co doskonale widać na spotkaniach autorskich ubarwianych anegdotami, treściami edukacyjnymi i zabawami integracyjnymi z dziećmi. Utwory Tomasza Piotra Nowaczyka niczym scenki komediowe kończą się zawsze celną puentą.