Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2024

31 sierpnia 2024 17:00

Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz zaprasza na 11. edycję festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana, który odbędzie się w ostatni dzień wakacji – 31 sierpnia – w Moczyłach. Na scenie wystąpią Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska i Kuba Badach. W trakcie wydarzenia usłyszymy premierowe wykonanie utworu Ryszarda Leoszewskiego poświęconego Dolinie Dolnej Odry.

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana to plenerowy festiwal muzyczny, który odbywa się na unikatowym przyrodniczo obszarze gminy Kołbaskowo. Wieś Moczyły, która jest gospodarzem wydarzenia, to urokliwe miejsce ulokowane między rozległym rozlewiskiem Odry i bezkresnymi połaciami pól.

Od 2014 roku na festiwalowej scenie rozbrzmiewają dźwięki kojące duszę i ciało. Występowali na niej czołowi polscy artyści nurtów muzycznych, w których twórczości tekst i przekaz mają istotne znaczenie i przesłanie. Nieśpieszna atmosfera wydarzenia pozwala zatrzymać się i odpocząć.

Podczas 11. edycji festiwalu w Moczyłach wystąpią znakomite gwiazdy poetyckiej muzyki: Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska i Kuba Badach. Tradycyjnie na scenie zaprezentują się także zespoły wokalne z gminy Kołbaskowo: Nadoodrzanki, Retro i Siadliczanki. Zaś całe wydarzenie poprowadzi nie kto inny, jak… Joanna Kołaczkowska!

Sklep z Ptasimi Piórami zagra przekrój swojej wieloletniej bogatej twórczości. Szczególnym akcentem koncertu będzie premierowe wykonanie kompozycji muzycznej oddającej piękno Doliny Dolnej Odry, napisanej i skomponowanej przez Ryszarda Leoszewskiego.

Joanna Kołaczkowska, niekwestionowana gwiazda polskiego kabaretu, wystąpi ze swoim muzycznym recitalem pt. „Hrabina Pączek”. W jego trakcie usłyszymy piosenki stworzone przy współpracy z wyjątkowymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi historiami z pierwszej ręki.

Wieczór zakończy koncert Kuby Badacha, który zagra utwory z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będącej hołdem dla wybitnego, tragicznie zmarłego artysty. Utwory pochodzące z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawione zostaną w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach.

Podczas festiwalu nie zabraknie strefy kulinarnej z lokalnymi specjałami 🙂

Bilety na festiwal w cenie 5 zł dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca oraz 30 zł dla pozostałych osób dostępne są w serwisie www.biletomat.pl oraz kasie GOKSiR w Przecławiu w godzinach jej funkcjonowania. Uwaga – ilość miejsc limitowana!

Dla zmotoryzowanych — nieodpłatne miejsca parkingowe.

Organizatorami festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu i Gmina Kołbaskowo.

Na festiwal zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.