Dikanda – Dzień Kobiet w Bałkańskim Klimacie

8 marca 2020 19:30

Wójt Gminy Kołbaskowo zaprasza na przepiękny i oryginalny koncert z okazji Dnia Kobiet.
Koncert grupy DIKANDA to każdorazowo wielka muzyczna przygoda, którą trzeba przeżyć!

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r.
Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”.
Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Bilety dostępne w kasie GOKSiR, kasie Urzędu Gminy Kołbaskowo oraz w serwisie Bilety.fm

Ceny biletów:
Panie – 1,00 PLN (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca)
Panowie – 11,00 PLN (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca)
Panie – 11,00 PLN (goście bez KKM)
Panowie – 21,00 PLN (goście bez KKM)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!