Daria ze Śląska

31 sierpnia 2023 19:00

Daria ze Śląska – jeden z najbardziej spektakularnych debiutów muzycznych tego roku – wystąpi w GOKSiR w Przecławiu w ramach letniej trasy koncertowej. Pełna melancholii i głębokiego przekazu muzyka zabrzmi w jej wykonaniu 31 sierpnia. To będzie piękne zwieńczenie wakacji!

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Do tej pory wydała pięć singli a wiosną tego roku, nakładem wytwórni Jazzboy Records, ukazał się jej debiutancki album.

Co o sobie mówi sama artystka? „Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej”.

Cechami charakterystycznymi debiutanckiej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński i Hubert Zemler (Mitch&Mitch), Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także mniej znani przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Dotychczasowa twórczość Darii ze Śląska zebrała już pochlebne opinie recenzentów:

Maciej Drzewiecki (WPROST o kulturze): „Podczas łódzkiego festiwalu Great September, jej koncert przyciągnął tłum tak gęsty, że wiele osób słuchało go stojąc za drzwiami klubu. Nie ma wątpliwości, że jej debiutancki album przyniesie artystce ogromną popularność.”

Roksana Pertek (MUZYKOHOLICY.com): „Niezależnie od estetyki, Daria Ryczek wnosi do muzyki pierwiastek własnej artystycznej osobowości i przede wszystkim ogrom wokalnej masterklasy.”

Nastazja Bloch (TVN): „W czym tkwi fenomen artystki? Oprócz talentu, ciekawej barwy głosu i wrażliwości słychać, że Daria ma także coś do przekazania. Wszystko jest spójne, a my przewidujemy, że w przyszłym roku to Daria ze Śląska może powtórzyć sukces Kaśki Sochackiej nominowanej do Fryderyków.”

Latem 2022 r. Daria wystąpiła jako gość specjalny na trasie Holiday Tour Korteza, prezentując swoje dwie piosenki. Teraz ze swoim zespołem rozpoczyna koncertowanie z całym materiałem.

W skład zespołu Darii wchodzą: Michał Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Shadziul (Dr. Misio).

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu w czwartek 31 sierpnia na godz. 19:00. Bilety w cenie 80 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 60 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm i www.biletomat.pl