Bambi, opowieść leśna – spektakl dla dzieci i młodzieży

27 września 2021 18:00

Spektakl „BAMBI, OPOWIEŚĆ LEŚNA” – w ramach programu Teatr Polska 2021 w wykonaniu aktorów Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Spektakl o życiu i przygodach małego, a potem dorosłego jelenia Bambi.

Powieść dla dzieci „Bambi, opowieść leśna” została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. To historia żyjących w lesie zwierząt, wśród których jelenie stanowią grupę niemal arystokratyczną. Leśne życie opisane przez Saltena to nie sielanka. Obok miłych i pięknych chwil zdarzają się bowiem sytuacje pełne agresji czy wręcz tragedie, a zwierzęcy bohaterowie powieści zdają się być lustrzanym odbiciem społeczeństwa ludzkiego. Są wśród nich bohaterowie i tchórze, agresorzy i obrońcy, a cała powieść do złudzenia przypomina powstałą długo później historię z „Króla Lwa”.

Czas trwania: 75 min.
Grupa wiekowa: dzieci w wieku szkolnym
Scenografia: Mateusz Mirowski
Reżyseria Arkadiusz Klucznik