16 lipca 2024 10:00
Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów tanecznych i improwizacyjnych prowadzonych przez brukselski kolektyw Brut Movement. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z unikalną metodą pracy rozwijaną przez grupę, która łączy indywidualną ekspresję twórczą z grupową improwizacją.
Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz w dniu 19.06 podczas występu grupy Brut Movement
Ważne informacje:
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
Mile widziane jest doświadczenie taneczne lub teatralne.
W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 15 r.ż.
PROGRAM WARSZTATÓW
Podczas warsztatów skupimy się na Strukturalnej Improwizacji Performatywnej, która polega na komponowaniu dzieła na oczach publiczności, z wykorzystaniem konkretnych zadań, czasów i reguł. Będziemy eksplorować indywidualną performatywność w kontekście grupowej dynamiki.
TERMIN I MIEJSCE
Wtorek, 16 lipca 2024, Młyn 3D w Przecławiu, godzina 10:00-13:00
Środa, 17 lipca 2024, Młyn 3D w Przecławiu, godzina 10:00-13:00
Czwartek, 18 lipca 2024, Młyn 3D w Przecławiu, godzina 10:00-13:00
Prosimy o dostępność w dniu 19.07 podczas występu Brut Movement
Zapisy możliwe tylko na cały cykl warsztatów.
Udział w warsztatach należy zgłosić za pomocą formularza elektronicznego www.goksirprzeclaw.pl/zapisy-na-warsztaty
O PROWADZĄCYCH
Brut Movement zawiązał się w 2019 roku podczas intensywnych warsztatów improwizacyjnych prowadzonych przez Davida Zambrano w TicTac Art Center w Brukseli. Bruksela jest również centrum życia członków kolektywu. Brut Movement tworzą Florian Vuille, Irene Occhiato, Alexandra Pholien, Paola di Bella, Luigi Bisogno i Arnaud Beelen.
Członkowie grupy poruszają się w różnych przestrzeniach sztuki. Pierwszym i głównym środkiem ekspresji jest taniec jednak na zbiorową kreatywność wpływ mają indywidualne umiejętności cyrkowe, muzyczne, w zakresie projektowania mody, wzornictwa, fotografii, grafiki czy dającej możliwość szerzej widzieć przestrzeń urbanistyki. Brut Movement lubi mówić, że ich artystyczną osobliwością jako grupy jest interdyscyplinarność i różnorodność doświadczeń społecznych. Brut movement (brut z francuskiego znaczy surowy, nieokrzesany, dziki, pierwotny) jako nazwa określa estetykę w jakiej poruszają się członkowie a właściwie brak przywiązania do konkretnej estetyki. Brut kreuje taniec, w którym ruchy są instynktowną reakcją pochodzącą z dynamiki grupy.
Partnerem w organizacji wydarzenia oraz organizatorem rezydencji artystycznej grupy Brut Movement we Przecławiu jest Młyn Przecław 3D.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.