Sensoplastyka

program
10:00, 11:00, 16:00, 17:00 Czwartek Erato

SENSOPLASTYKA – co to jest?
Najprościej można powiedzieć, że jest to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Zapewne zastanawiacie się, jak to możliwe, że w zajęciach mogą uczestniczyć już najmniejsze, nawet kilkumiesięczne dzieci? Otóż sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Najważniejsza korzyść – pewność, że wszystko jest w pełni bezpieczne dla dzieci.
Gdy wybieracie się na takie zajęcia, jedyne, o co musicie jako rodzice zadbać, to strój na zmianę. Jednak spokojnie, wszystkie plamy bez problemy się spierają (sprawdzone!). Gdy przychodzicie na miejsce, prawdopodobnie zdziwi Was folia malarska zaściełająca każdy centymetr kwadratowy podłogi. Jednak po kilku minutach wszystko stanie się jasne. Każde spotkanie skupia się wokół innego produktu, za każdym razem czekać na Was będzie coś innego, zaskakującego. Może to być kolorowy ryż do przesypywania. Albo ryżolina, czyli masa plastyczna stworzona z gotowanego ryżu zabarwionego spożywczymi barwnikami. Są zajęcia z kolorowymi nitkami makaronu, z olejem lub skrawkami tkanin. Albo z wyszukiwaniem skarbów w zastygniętych galaretkach… Lub też…, a nie, nie będziemy zdradzać więcej szczegółów 😊. Jeśli wybierzecie się na takie zajęcia, z pewnością czymś zostaniecie zaskoczeni!
Oj, korzyści z Sensoplastyki jest naprawdę wiele – podczas fantastycznej zabawy, stymuluje równocześnie wszystkie zmysły. Jest to szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Konkretnie – taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie człowiek myślał będzie młody (a później starszy) człowiek.
Ponadto zajęcia są dla dzieci okazją do kontaktu z rówieśnikami. Nie wszyscy rodzice pałają entuzjazmem na myśl o sprzątaniu mieszkania i niechętnie (lub niestety nawet wcale) zgadzają się na bardziej kreatywne eksperymenty w domu. U nas nie dość, że można puścić wodze fantazji, to jeszcze można to zrobić z innymi – podpatrywać, naśladować, współdziałać czy konkurować (czyj ulepiony z ryżu bałwanek będzie wyższy?!).

Nasza Instruktor – Katarzyna Płużek – dba o każdy szczegół sensoplastycznych zajęć jak również wprowadza bardzo rodzinną i ciepłą atmosferę.

Cena za miesiąc: 70 zł (dla posiadacza Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca)
Cena za miesiąc: 80 zł (bez KKM)
Prowadzenie: Katarzyna Płużek
Numer telefonu: 539 140 635
Wiek: od 0 do 5 lat