Dzień Dziecka | Festyn rodzinny

30 maja 2026 11:00

Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy Kołbaskowo i ich rodziny na zabawę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w sobotę 30 maja na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do 16:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

W jej trakcie dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach z animatorem, skorzystać z dmuchanych placów zabaw, a także odwiedzić punkt z artystycznym malowaniem twarzy, zaplataniem kolorowych warkoczyków i bajkowymi tatuażami. Natomiast wewnątrz budynku – w holu – znajdzie się przytulna strefa dla najmłodszych. Dla miłośników dobrej zabawy przygotowaliśmy „piana party”! Tradycyjnie nie zabraknie również imprezowych przysmaków, takich jak wata cukrowa i popcorn.

W strefie rekreacyjnej na uczestników wydarzenia czekać będą aktywności sportowe: akademia piłkarska oraz akademia tenisa, prowadzone przez profesjonalistów z AP Kontra oraz Fundacji Marzyć Chcę.

W FunFit Studio odbędą się aktywności ruchowe, w tym zajęcia na basenie dla dzieci w różnych grupach wiekowych oraz wspólne zabawy z rodzicami promujące aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Nie zabraknie też działań edukacyjnych z zakresu zasad bezpiecznego przebywania nad wodą oraz nauki udzielania pierwszej pomocy.

Głównym Partnerem Wydarzenia jest firma Alsecco.


Program:

Strefa zabawy
Plac przed budynkiem oraz hol GOKSiR:
11.00-16.00 Zabawy z animatorem, dmuchane place zabaw, stoisko z watą cukrową i popcornem, punkt z artystycznym malowaniem buziek, zaplataniem kolorowych warkoczyków i bajkowymi tatuażami
15.00 Piana party

Przedsionek przed recepcją FunFit Studio:
12:00-16:00 Kreatywny kącik dla dzieci  

Strefa Fun Fit
Sala różowa:
12:00-13:00 Trening rodzic z dzieckiem (3-6 lat)
13:00-14:00 Zajęcia sensoryczna dla dzieci (2-6 lat)
14:00-15:00 Pierwsza pomoc i bezpieczeństwo nad wodą – część teoretyczna
15:00-16:00 Boks z elementami samoobrony dla dzieci z rodzicami (7-12 lat)

Basen: obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 514 377 372
15:00-16:00 Pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy – praktyczne moduły edukacyjne z udziałem dzieci
16:00-18:00 Zabawy na basenie – bezpieczne gry wodne, wyścigi, animacje i mini zawody – wszystko z udziałem opiekunów i instruktorów pływania

Boisko sportowe
11:00-12:00 Akademia piłkarska – gry i zabawy w piłkę nożną
12:00-13:00 Konkurs żonglerski
13:00-14:00 Konkurs rzutów karnych
14:00-14:30 Przerwa – możliwość gry
14:30-16:00 Akademia piłkarska – gry i zabawy w piłkę nożną

Kort tenisowy
11:00-11:15 Powitanie i zbiórka dzieci, wprowadzenie do zajęć, podział na grupy
11:15-12:30 Zajęcia tenisowe: gry i zabawy ruchowe z rakietą oraz nauka podstawowych odbić
12:30-14:00 Zajęcia tenisowe: ćwiczenia techniczne, celność uderzeń oraz pierwsze gry
14:00-15:30 Mini turnieje tenisowe, gry i zabawy tenisowe z elementami rywalizacji
15:30-16:00 Podsumowanie, pamiątkowe zdjęcie grupowe, zakończenie

Strefa relaksu
Hol GOKSiR
11.00-16.00 Strefa dla najmłodszych


Na Dzień Dziecka zapraszają: Gmina Kołbaskowo, GOKSiR Przecław, Sołectwo Przecław, Sołectwo Warzymice, firma Alsecco – Główny Partner Wydarzenia oraz partnerzy lokalni – FunFit Studio, AP Kontra i Fundacja Marzyć Chcę.

Patronem medialnym wydarzenia jest kolbaskowo.eu

Ważna informacja! Z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych oraz program imprezy, tego dnia z użytkowania wyłączony zostanie parking wewnętrzny GOKSiR. Prosimy o parkowanie aut poza terenem GOKSiR i dziękujemy za wyrozumiałość (parking na terenie zielonym obok obiektu – ilość miejsc ograniczona).

Serdecznie zapraszamy!