Bovska: „Dzika”

22 września 2023 19:00

22 września w GOKSiR w Przecławiu wystąpi Bovska, gdzie zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Dzika”. Piosenki przedstawiają bardzo kobiecy punkt widzenia na świat. To będzie ich premierowe wykonanie w naszym regionie.

Magda Grabowska-Wacławek, występująca pod artystycznym pseudonimem Bovska, okrzyknięta została jednym z najważniejszych debiutów muzycznych ostatnich lat. Wydała dotąd 5 studyjnych płyt: „Kaktus”, „Pysk”, „Kęsy”, „Sorrento” oraz opublikowany w marcu 2023 r. album „Dzika”.

Artystka ma już za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art, Fest Festival, Kraków Live, Sopot Top of the Top, czy Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu.

Występ w Przecławiu odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album „Dzika”. Stworzony przez Bovską materiał ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. 12 zawartych na nim piosenek jest o jej energii, sile, cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość́, na emocje.

Tytułowy utwór „Dzika” jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności, jaką tworzymy sami ze sobą̨. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność́, instynkt i głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Bovska jest również cenioną i nagradzaną graficzką, ilustratorką oraz performerką. Jej występom zawsze towarzyszy niezwykle dopracowana oprawa wizualna. Z twórczością Bovskiej w tej sferze można zapoznać się w mediach społecznościowych pod nickiem @bovskarysuje

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu w piątek 22 września na godz. 19:00. Bilety w cenie 90 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 80 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm