Rodzina Addamsów 2

27 listopada 2021 10:00
Gatunek: Film animowany / przygodowy / komedia
Rok produkcji: 2021
Czas trwania: 1 godz. 33 min.

Choć to ostatni dzień wakacji, są rodziny, które dopiero szykują się do wielkiej podróży. Addamsowie wkrótce ruszą na wycieczkę swoim nawiedzonym kamperem! Wspólny wyjazd ma zbliżyć do siebie upiorną, a mimo to sympatyczną rodzinkę, jak nigdy wcześniej. Czy coś może pójść nie tak? „Rodzina Addamsów 2” na ekranach kin pojawi się 22 października i będzie to z pewnością seans pełen niespodzianek – Morticia, Gomez, ich dzieci Wednesday i Pugsley, a także Kuzyn Coś to ekipa, po której każdy ma prawo spodziewać się… wszystkiego najgorszego.

Postacie, które w latach 30. XX wieku stworzył rysownik i satyryk Chas Addams (1912–1988), w latach 60. na dobre zadomowiły się w amerykańskiej kulturze popularnej, już nie tylko jako bohaterowie komiksów, lecz również i cieszącego się powodzeniem serialu komediowego, będącego połączeniem sitcomu i pastiszowego horroru. Najnowsza odsłona przygód Addamsów to pełnometrażowy film animowany, w którym ekscentryczna rodzina bez wątpienia pokaże, na co ją stać.
U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.