POWRÓT DO TAMTYCH DNI

10 stycznia 2022 18:00
Gatunek: Dramat/obyczajowy
Rok produkcji: 2021
Czas trwania: 1 godz. 44 min.

„Nie wszystko w tych Stanach jest takie super”
Pierwsza miłość, fascynacja Zachodem i „Powrót do tamtych dni”.

 
Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza to wyjątkowy list miłosny do lat 90-tych i minionych lat dzieciństwa, ale też trudna historia walki z alkoholizmem ukochanego ojca. Dziś w sieci zadebiutował zwiastun filmu, który zachwycił krytyków podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Partnerem filmu jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. „Powrót do tamtych dni” w kinach już 10 grudnia.

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?